MojAndroid

Ochrany vašich digitálnych dát v smartfóne nie je nikdy dosť. Zamykanie domovskej obrazovky snáď patrí už k štandardom a základom prevencie proti neželanému nazeraniu do vášho súkromného obsahu smartfónu. Pokiaľ však nemáte režim Hosť, potom v podstate riskujete zakaždým, keď smartfón podávate druhej osobe na vybavenie hovoru či na pozretie videa, ktoré vás tak skvele zabavilo.

Ak patríte k používateľom CyanogenMod, potom je tu pre vás jedna zaujímavosť, ktorá vám pomôže vytvoriť druhú vrstvu ochrany dát. Ide o zamykanie folderov, je to absolútne jednoduché – a je to oficiálnou funkciou tohto OS. Na začiatku dáte všetky aplikácie, ktoré majú ostať skryté pred ostatnými do jedného priečinku súboru. Po jeho otvorení sa vám hneď pri názve súboru zobrazí ikona zámku, na ktorú kliknete. V nasledujúcom kroku ste vyzvaní na to, aby ste si vytvorili prihlasovací vzor, alebo teda heslo, ktoré opätovne potvrdíte. Po návrate na domovskú obrazovku sa už stretnete namiesto súboru s appkami s ikonou zámku. Tej už môžete priradiť názov, aký uznáte za vhodné, či už do očí bijúce TOP SECRET, alebo niečo nenápadnejšie.

Náš tip
 APLIKÁCIE: Photo Scrambler zašifruje vaše fotky 

cyanogen-folder-lock

Takýchto zaheslovaných priečinkov si môžete vytvoriť, koľko uznáte za vhodné. Mimochodom, keď už tu raz máte presunuté aplikácie v týchto zaheslovaných priečinkoch, zmiznú aj z ponuky aplikácií, ktorá sa vyrolúva v rámci zoznamu aplikácií. V tomto momente však hrozí ešte jedna vec – k tajným aplikáciám sa “útočník” môže dostať tak, že si stiahne nový launcher. Teraz však prichádza preľstenie z vašej strany – ikonu Google Play či webových prehliadačov si ukryte do týchto priečinkov tiež a je to. V prípade, že chcete aplikáciu späť voľne sprístupniť, stlačte len krížik pri ikonke v zamknutom priečinku.

Zdroj: androidcentral.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+