MojAndroid

Ochrany vášho digitálneho súkromia nie je nikdy dosť a okrem rôznych osobných údajov si osobitnú starostlivosť zaslúži aj bezpečnosť fotografií vo vašom mobilnom zariadení. Vedia o tom svoje najmä celebrity, ktorých kauzy uniknutia intímnych fotorafií sa pred pár mesiacmi pretriasali po všetkých médiách. Súkromie vašich fotiek však teraz môže strážiť nová aplikácia s názvom Photo Scrambler. Zabezpečí ich tajným osobným kódom, ktorý budete poznať iba vy a osoby, ktorým ho “pre prípad” zveríte. Zvyšok ľudí sa musí uspokojiť s pohľadom na zakódované obrázky.

Aplikácia sa postará o kódovanie/dekódovanie obrázkov vo formáte JPEG a PNG pomocou štandardu AES-256. Zadáte si vlastné heslo a môžete už priamo pri fotografovaní tvoriť šifrované fotky. Po ich zhotovení si vyberáte veľkosť fotografie a kód – ten sa môže totiž líšiť pre rôzne fotografie. Ak sa rozhodnete ich s niekým zdieľať, stačí len vybrať možnosť “Zdieľať” z ponuky. Kódova môžete aj fotografie, ktoré ste odfotografovali už pred tým.

Zabezpečené fotografie pritom stále ostávajú uložené ako fotografie, ktoré si môžete uložiť aj na cloudové servery ako Dropbox, OneDrive či iCloud a podobne. A to najlepšie – fotografie vraj majú ostať v bezpečí aj v prípade, že je cloud hacknutý.

Práca s aplikáciou je trochu náročnejšia, no nie je ťažké si ju rýchlo osvojiť a vaše fotky sa tak dostanú do bezpečia už behom pár sekúnd.

Zdroj: play.google.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+