MojAndroid

Spoločnosť Trend Micro zverejnila informáciu, že v priebehu prvých troch mesiacov roku 2012 sa objavilo 5000 nových, škodlivých Android aplikácií.

Zdá sa, že zvyšovaním počtu používateľov Android zariadení sa rozširujú aj nové hrozby a počítačoví zločinci sa čoraz viac zameriavajú aj na mobilné zariadenia a ich operačný systém.

„Jedným z dôvodov popularity aplikácií je ich jednoduché použitie. Prehľadávanie siete nie je také, ako je to napríklad na desktope alebo notebooku. Kľúčovým je, aby ste si predtým než nainštalujete aplikáciu dobre pozreli povolenia, ktoré aplikácii dávate. Ak máte akékoľvek pochybnosti, stačí jednoducho aplikáciu ignorovať,“ napísal Robert McArdle, Trend Micro.

Najväčším nebezpečenstvom sú v tejto dobe hlavne sociálne site, pretože dnešná generácia jednoducho na nich vyrastá. Tam sa aj najviac rozširuje nebezpečný softvér, ktorý jednoducho škodí, alebo zneužíva osobné informácie a údaje. Sociálne siete ako Facebook, Twitter, ktoré sú často navštevované pomocou mobilných zariadení patria medzi najohrozenejšie. Stačí navštíviť škodlivú stránku, ktorú vám pošle váš priateľ v správe.

Je preto dôležité byť skôr obozretným a podozieravým používateľom so zdravou dávkou zváženia ako slepo klikať na všetko, kde sa objaví nová aplikácia alebo internetové prepojenie.

Zdroj: Trend Micro

21.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+