MojAndroid

Držitelia platobných kariet Tatra banky za posledný rok uskutočnili transakcie v celkovom objeme 3,6 mld. €. Iba pätina z celkového počtu transakcií patrí hotovostným výberom z bankomatov. Klienti najčastejšie používajú karty na platby za potraviny, pohonné hmoty, oblečenie, hotely a reštaurácie.

TS_Rekordny_rok_pre_mobilne_platby_19_2_15_1_pdf__strana_1_z 3_

Rok 2014 potvrdil trend poklesu priemernej výšky transakcie z predchádzajúcich rokov. Priemerná výška transakcie zaplatená platobnou kartou u obchodníkov v roku 2014 klesla na 28,36 €, čo je o 1,63 € menej ako v roku 2013.

Tatrabanka platby

K obom trendom výrazne prispieva bezkontaktná technológia, ktorá sa stáva už samozrejmosťou – takmer polovica držiteľov debetných kariet Tatra banky a tretina používateľov kreditných kariet aktívne využíva bezkontaktný spôsob platenia. Počet bezkontaktných transakcií sa oproti predchádzajúcemu roku zdvojnásobil a klienti urobili viac ako 14 mil. bezkontaktných platieb v celkovom objeme 117,5 mil. €.

Tatrabanka platby_1

Rekordný rok pre mobilné platby

Tatra banka priniesla svojim klientom možnosť platiť za tovary a služby mobilným telefónom v roku 2012. Od spustenia prejavilo o službu záujem už viac ako 14 000 klientov.

Obľúbenosť mobilných platieb rastie a potvrdzuje to aj vývoj počtu a objemu transakcií. V roku 2014 bolo mobilnými telefónmi zrealizovaných 120 000 transakcií v celkovom objeme takmer 2,3 mil. €, čo predstavuje viac ako 300 % nárast v porovnaní s rokom 2013.

Len v decembri klienti zaplatili mobilmi celkovo 27 000-krát, pričom najaktívnejší klienti vytiahli mobil v obchode viac ako 50-krát za mesiac. Objem transakcií v decembri prekonal všetky doterajšie rekordy, keď sa vyšplhal na viac ako 775 000 €.

„Mobilné technológie majú bezpochyby čoraz významnejšie postavenie vo všetkých sférach nášho života – banku a platenie nevynímajúc. Sme radi, že sme mohli tento spôsob platenia priniesť na Slovensko ako prví a veríme, že rok 2015 bude v tejto oblasti prelomový,“ hovorí Rastislav Vallo, vedúci oddelenia platobných kariet Tatra banky.

Tatrabanka platby_2

20.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+