MojAndroid

Známe Wireless Power Consortium, zastrešujúce štandardy bezdrôtového nabíjania, oznámilo novú generáciu bezdrôtového nabíjania Qi. To ponúkne bezdrôtové nabíjanie s výkonom 15W, ktoré dnes dosahuje len štandard spoločnosti Qualcomm známy ako Quick Charge 2.0. Nová bezdrôtová technológia sa tak v rýchlosti nabíjania vyrovná káblovému nabíjaniu a bude schopná nabiť zariadenie z 0 na 60% iba za 30 minút.

HTC One M9-recenzia-19

Nová generácia bezdrôtového nabíjania si vyžaduje aj nové hardvérové komponenty a nebude sa dať sprístupniť (iba) softvérovou aktualizáciou. Je však viac než možné, že sa prvých zariadení s podporou tohto štandardu dočkáme ešte tento rok, prípadne hneď začiatkom toho budúceho. Všetko bude závisieť na tom, ako rýchlo dokážu výrobcovia nový štandard od WPC implementovať do svojich zariadení.

Zdroj: WPC

25.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+