MojAndroid

Inteligentné náramky pre ženy, to nie sú len zariadenia s ružovými sklíčkami či drahými kameňmi. Existujú aj vyspelejšie verzie, ktoré dokážu robiť o niečo viac pre monitorovanie aktivít či zdravia ženského pokolenia. Jedným z nich je aj Bellabeat Leaf, ktorý dokáže sledovať ženám ich zdravie súvisiace s reprodukciou. Sníma menštruačný cyklus, ovuláciu, ale i pripomína prípadné užívanie antikoncepcie. Áno, existuje už viacero aplikácií, ktoré niečo podobné monitoroujú, ale takýchto zariadení až tak veľa nenájdete. Možno i preto sa podarilo spoločnosti už v predobjednávkach vyzberať 1,2 milióna dolárov. Okrem toho však plní aj funkcie bežného fitnes náramku, teda meria spálené kalórie, počíta prejdené kroky a sleduje váš spánok. Pravdou však je, že na zobrazovanie informácií budete potrebovať smartfón s nainštalovanou aplikáciou, ktorý sa cez Bluetooth so zariadením prepojí.

leaf_brooch

Zariadenie Bellabeat Leaf sa dá nosiť ako náramok, ale aj náhrdelník či brošňa. V zásade však ide o kovový šperk so senzormi v tvare listu, ktorý je pripevnený na drevenom pozadí. Ohlásili ho ešte minulý rok a je súčasťou inteligentných zariadení určených pre nežnejšiu polovicu ľudstva – napríklad Shell pre tehotné ženy, či Balance. Už teraz sa spoločnosť môže pochváliť počtom 65,000 objednaných kúskov a do amerických obchodov sa dostane pravdepodobne už v tomto štvrťroku.

3

2

Zdroj: bellabeat.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+