MojAndroid

O výbere najkrajších Android aplikácií vám nepíšeme po prvýkrát. Už minulý rok sa Google rozhodol pre výber najkrajších aplikácií z miliónov dostupných titulov v obchode Play. Svoj výber potom obnovil v zime, kedy boli aktuálne opäť iné aplikácie a so svojim výberom Google pokračuje aj tento rok. Do zoznamu Beautiful Design Summer 2014 sa dostalo celkovo 12 aplikácií, pričom 11 z nich je dostupných aj na Slovensku. Ich hlavným pozitívom je dizajn a celkové spracovanie, no rozhodne zavážili aj funkcie, ktoré sú na dizajn aplikácií naviazané.

beautiful design summer

Cieľom tejto kolekcie je vyzdvihnúť krásne aplikácie s majstrovsky spracovanými detailami dizajnu, ako napríklad prezentácia fotografií, jasné a zmysluplné usporiadanie a typografia, či nádherné a predsa intuitívne gestá a prechody. Developeri by si mali tieto aplikácie stiahnuť a získať predstavu o tom, čo oddeľuje dobré aplikácie od skvelých.

Do výberu od Googlu sa dostali aplikácie Flight Track 5, Oyster, Gogobot, Lumosity, Vivino, FIFA, Duolingo, SeriesGuide, Spotify, Runtastic, Yahoo News Digest a Airbnb. Google chce touto formou prezentovať aj jednoduchý a praktický Material dizajn, ktorý sa stal vzorom pre tvorbu nových aplikácií, ale väčšina developerov ho ignoruje. Je možné, že v zozname najkrajších Android aplikácií pre leto 2014 pribudnú aj ďalšie tituly, napríklad niektoré z mobilných hier, o čom vás samozrejme budeme informovať. Aplikácie z Beautiful Design Summer 2014 nájdete priamo v obchode Play.

3.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+