MojAndroid

Slováci vymysleli novú aplikáciu, ktorá má zjednodušiť učenie cudzích jazykov. Volá sa BababuCity a je založená na sérii unikátnych príbehov odohrávajúcich sa v mestečku BababuCity, ktoré simulujú situácie každodenného života. Popri uvedení na trh dáva spoločnosť BababuCity svoju aplikáciu k dispozícii všetkým stredoškolákom na Slovensku na tri mesiace zadarmo.

S pomocou aplikácie BababuCity sa ľudia z ktorejkoľvek krajiny môžu naučiť hovoriť po anglicky bez pomoci lektora či nutnosti vycestovať do zahraničia. Prvá séria obsahuje 120 originálnych epizód rozdelených do 4 úrovní. BababuCity simuluje situácie a rozhovory každodenného života. Podľa vopred pripravených scenárov sa užívatelia rozprávajú s ľuďmi z celého sveta. Napriek tomu sami ostávajú v anonymite. Zlepšovať aktívnu slovnú zásobu si môžu kdekoľvek a kedykoľvek.

S touto myšlienkou prišiel Slovák Jozef Vlčko, ktorý nový nápad vysvetlil: „Žijeme v 21. storočí, v čase technológií a vysokorýchlostného internetu. Ako je teda možné, že platenie si drahého lektora či vycestovanie do zahraničia sú stále jediné efektívne metódy, ako sa naučiť hovoriť po anglicky? Prečo ešte nikto nevymyslel spôsob, akým sa môžu ľudia po celom svete zdokonaľovať v konverzácii bez ohľadu na ich finančnú situáciu. Preto sme s mojím tímom vytvorili BababuCity, mobilnú aplikáciu, ktorá je dostupná širokým masám.“

Bababu tlacovka 003_01

Aplikácia je momentálne k dispozícii všetkým stredným školám na Slovensku. Žiaci tak budú môcť využívať prvých 120 epizód počas troch mesiacov zadarmo. K dispozícii je pre Android a iOS. Za jej obsah – prvých 120 epizód s neobmedzeným používaním – zaplatíte 9.99 EUR mesačne. Podľa autorov aplikácie je to cena priemerne dvakrát nižšia ako jedna hodina anglickej konverzácie s lektorom. Pri používaní aplikácie sa človek nemusí hanbiť hovoriť, čo by malo lepšie vplývať na samotný vyučovací proces. Projekt má od začiatku ambiciózne plány a chce preraziť aj v zahraničí.

Verzia: 1.0.5
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.5
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: TS

 

12.10.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+