MojAndroid

Problémom dnešných smartfónov je predovšetkým batéria a jej výdrž. Všetci sa stretávame s tým, že na elektrickú sieť sa pripájame každodenne a aj niekoľko krát denne, pokiaľ svojho miláčika vyťažujeme dostatočne. Nový koncept Autonome prichádza s takmer revolučnou koncepciou dobíjania batérií bez dobíjacieho kábla, ktoré by nám v mnohom uľahčilo život.

Francois Rybarczyk sa zamyslel nad obmedzenou životnosťou batérií a dospel ku konceptu odnímateľnej batérie, ktorú jednoducho pripojíte do elektrickej siete bez toho, aby to ovplyvnilo nejakým spôsobom činnosť telefónu. Ide o externú odnímateľnú batériu, ktorú jednoducho oddelíte od tela smartfónu, dobijete a opäť nasadíte na smartfón.

Zdá sa to všetko veľmi jednoduché a krásne, otázka je, či takýto návrh osloví aj výrobcov. Zatiaľ sa zdá, že výrobcovia ostanú verní klasickému USB káblu, ktorý je do istej miery flexibilný aj v použití s prenosným počítačom, ktorý taktiež mnohokrát môže poslúžiť ako zdroj elektriny. Otázka ostáva, či by takýto koncept neoslovil širokú verejnosť, ktorá nepoužíva na svojich cestách prenosné počítače a nenosí so sebou ani kompletné krabicové balenie svojho smartfónu. Ako riešite problém s kapacitou batérie na cestách vy?

Zdroj: news.cnet.com Foto: news.cnet.com

10.2.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+