MojAndroid

Asus ešte začiatkom roka predstavil smartfón Asus ZenFone Live, ktorý je tak povediac určený práve pre ľudí, ktorí sa radi natáčajú, fotia a svoje výtvori najradšej zdieľajú na sociálnych sieťach. Novinka zároveň prichádza aj s jednou vychytávkou v podobe aplikácie, ktorá umožňuje streamovať selfie live video s vylepšeným obrazom. ZenFone Live však ponúka aj niekoľko ďalších zaujímavých vlastností, a to navyše za celkom lákavú cenovku. Oplatí sa jeho kúpa alebo nie? Na túto otázku nájdete odpoveď v našej recenzii.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konštrukcia: Solídne prevedenie aj dizajn

Asus ZenFone Live vzhľadom na svoju cenu neponúka žiadne veľké prekvapenia. Konštrukcia je vyrobený z plastu, ktorý je hladký a na prvý dotyk pôsobí trochu lacným dojmom. Jeho výhodou je, že sa na ňom nezachytávajú odtlačky prstov. Dobrou správou je, že výrobca na prednej strane použil odolné sklo, ktoré je po bokoch mierne zaoblené a tak plynule prechádza do hrán zariadenia.

Boky smartfónu disponujú štandardnou zostavou ovládacích prvkov, vrátane ovládania hlasitosti, tlačidla zapnutia, 3,5 mm audio jacku, micro USB konektoru a hybridného slotu, ktorý pojme dve nano SIM karty alebo jednu nano SIM a pamäťovú kartu microSD. Prednú stranu vypĺňa predovšetkým 5-palcový IPS displej s rozlíšením HD, nad ktorým si svoje miesto našli predná kamera doplnené o LED blesk, ako aj telefónny reproduktor a niekoľko ďalších senzorov.

Zadná strana je veľmi jednoduchá a obsahuje iba fotoaparát a LED blesk. Logo spoločnosti je umiestnené nižšie v strede. Čo sa týka ostatných parametrov, poteší nízka hmotnosť 120 gramov a kompaktné rozmery 141,2 x 71,7 x 8 mm.

Asus ZenFone Live na nás počas testovania pôsobil solídnym dojmom. Konštrukcia je pevná a neurazí ani dizajn a samotné spracovanie. Je cítiť, že ide lacnejšie zariadenie, ale na druhej strane to vyvažuje nižšia cena. S telefónom sa dobre manipuluje a poteší aj prítomnosť odolného skla s 2,5D profilom. Menšou nevýhodou je hladký povrch, ktorý môže najmä v letných mesiacoch spôsobovať potenie rúk, čím sa zvyšuje aj možnosť vykĺznutia zariadenia z ruky.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
12.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+