MojAndroid

Niektorí výrobcovia smartfónov sa s aktualizáciami rozbehli poriadne, iní začínajú len teraz. Táto druhá možnosť platí pre Asus, ktorého prvý model v týchto dňoch dostáva aktualizáciu na Android 13. Nie je žiadnym prekvapením, že ide o aktuálnu vlajkovú loď, Asus Zenfone 9. Informáciu zverejnil portál GSMArena.

Asus Zenfone 9 je prvým s Androidom 13

Nedávno sme informovali o plánoch Asusu týkajúcich sa aktualizácií na Android 13. Vyzerá to tak, že výrobca svoj sľub dodrží, pretože Zenfone 9 mal aktualizáciu naplánovanú na december tohto roka. Zaujímavá je informácia o druhom modeli v poradí je minuloročný Zenfone 8. Tohtoročné ROG modely dostanú aktualizáciu neskôr.

Asus Zenfone 9
Asus Zenfone 9 | Zdroj: Tomáš Kanálik

Dostupnosť aktualizácie už hlásia používatelia z viacerých krajín, vrátane tých európskych. Je teda možné, že už dorazila aj na vaše zariadenie. Ak sa tak stalo, dajte nám o tom vedieť v komentároch pod týmto článkom. Okrem najnovšieho operačného systému prináša aj decembrovú bezpečnostnú záplatu.

O tom, aká je veľká spomínaná aktualizácia, zdroj neinformuje. Očakávame, že to bude niekoľko gigabajtov, takže pre jej stiahnutie odporúčame Wi-Fi pripojenie. Zariadenie by vás malo na jej dostupnosť upozorniť automaticky. Ak sa tak nestalo, skúste aktualizáciu vyhľadať v nastaveniach v časti Systém.

Aktualizuje aj konkurencia

Na najnovší operačný systém už svoje smartfóny aktualizovalo viacero výrobcov. Najaktívnejším je Samsung, ktorého všetky aktuálne a staršie vlajkové lode už aktualizáciu dostali. Rovnako aj niekoľko modelov nižších tried. Svoje vlajkové lode aktualizovalo už aj Sony či Xiaomi. Android 13 nedávno dostali aj dve Nokie.

Náš tip
Vianoce 2022: Veľký výber najlepších smartfónov pod stromček
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
11.12.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+