MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Fotoaparát: Veľké lákadlo

Asus pri novom ZenFone propaguje najviac jeho fotoaparát, ktorý na papieri ponúka skutočne zaujímavé parametre. Duálny snímač dokáže vytvárať 12 Mpix snímky (4:3) a podporuje tiež natáčanie videa v maximálnom rozlíšení 4K. Disponuje tiež optickou a elektronickou stabilizáciou obrazu a pixelmi s veľkosťou až 1,4 um. Už na prvý pohľad sa tak javí, že Asus ZenFone 4 je veľmi solídnym fotomobilom. A to môžeme potvrdiť aj z nášho testovania. Zariadenie skutočne dokáže zhotoviť veľmi pekné a kvalitné fotografie a video. Svojimi kvalitami však stále zaostáva za špičkami z najvyššej triedy. Bez váhania ale môžeme povedať, že v cene, za ktorú sa ZenFone 4 predáva, určite sklamaní nebudete.

Fotoaparát ponúka rýchle zaostrovanie, ktoré slušne funguje aj v šere. Vďačí za to technológii duálnych pixelov, ktorá sľubuje zaostrenie už do 0,03 sekundy. Pri dobrých svetelných podmienkach je ostrenie teda veľmi rýchle a spoľahlivé. No a vyzdvihnúť musíme aj detailné fotografie , verné farby a dobrý dynamický kontrast. V tme a šere síce kvalita fotografií za drahšími kúskami zaostáva, no počas dňa sa im kľudne vyrovná. To platí aj o videu, ktoré vďaka optickej a elektronickej stabilizácii vyniká stabilitou aj pri pohybe. Zaujímavým benefitom je použitie druhého snímača so širokouhlým objektívom (12mm, bežne býva okolo 25mm), vďaka ktorému zachytíte scénu s oveľa širším zorným poľom, avšak s menším 8 Mpix rozlíšením. Rozdiel medzi obyčajnou a širokouhlou fotografiou môžete vidieť na porovnaní nižšie. (medzi nimi sa prepínate priamo v používateľkom prostredí fotoaparátu).

Normálna vs. širokouhlá snímka

Samozrejme, Asus ZenFone 4 ponúka aj rad zaujímavých softvérových funkcií. Za zmienku stojí prítomnosť profesionálneho režimu s možnosťou manuálneho nastavenia parametrov fotoaparátu (ISO, čas uzávierky (až do 32s), vyváženie bielej, prípadne zaostrenie), či portrétny mód, ktorý vám pomôže odfotiť fotografiu s pekne rozmazaným pozadím. Ďalšie funkcie sú už dobre známe aj z iných fotomobilov. Sú to napríklad automatický režim HDR, skrášlenie pri fotení selfie, časozberné video, a režim superrozlíšenia, s ktorým dokážete vytvoriť zábery s rozlíšením až 49 Mpix. Musíme povedať, že ak bažíte po fotografiách s takto vysokým rozlíšením, tak ZenFone 4 vás nesklame. Veď posúďte sami (fotografie v plnom rozlíšení stiahnete tu).

Ak bažíte po funkciách spojených s prednou kamerou, tak tu Asus tiež pribalil niekoľko bonusov. Vytvárať môžete koláže a prezentácie, a využiť sa dá aj funkcia skrášlenia, a to ako pre fotografiu, tak aj pre video.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

22.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+