Asus sa vo svete smartfónov preslávil najmä vďaka svojim smartfónom ZenFone. Tie už dlhšie patria k veľmi obľúbenej voľbe mnohých používateľov, ktorí sa poobhliadajú po nie veľmi drahých, no zato dobre vybavených zariadeniach. Asus ZenFone 4 však ide trochu inou cestou ako jeho predchodcovia a konkurenciu už neatakuje tak bombastickou cenou. Na druhej strane sa ale doťahuje kvalitou konštrukčného spracovania aj hardvérovou a softvérovou výbavou.
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí:
Konštrukcia: Klasika bez výstrelkov
Asus ZenFone 4 z davu nevyčnieva a svojim dizajnovým a konštrukčným spracovaním sa od svojej konkurencie veľmi nelíši. Zariadenie však vyniká zadnou stranou, ktorá je charakteristická zaujímavým svetelným efektom vytvorených z leptaných sústredených kruhov. Tie sa zaslúžili o to, že pri každom pohybe zariadenia sa okolo loga sústreďuje lúč svetla.
Po ostatných stránkach ide viac menej o štandard. Prekvapením teda nie je prítomnosť kovového rámu a ochranného skla Gorilla Glass (aj keď iba vo verzii 3). Predná strana je osadená veľkým 5,5-palcovým IPS displejom, ktorý dopĺňa predná kamera, niekoľko senzorov a dvojica podsvietených kapacitných tlačidiel vrátane HOME tlačidla, ktoré zároveň funguje aj ako snímač odtlačkov prstov. Ten funguje rýchlo a spoľahlivo. Podľa nás by si však zaslúžilo trochu výraznejšie lemovanie, resp. zapustenie do tela smartfónu, vďaka čomu by sa dalo lepšie “trafiť, nahmatať.
Dobrou správou je, že telefónny reproduktor nad displejom neslúži len pre sprostredkovanie hovorov, ale funguje aj ako jeden z dvojice reproduktorov zariadenia. Ten druhý je umiestnený v spodnej časti spolu s 3,5 mm audio jackom a nabíjacím USB C konektorom.
Ostatné ovládacie prvky a sloty sú rozmiestnené po stranách. Samozrejmosťou sú tlačidlá ovládania hlasitosti a zapnutia napravo a hybridný vysúvací slot naľavo. Ten pojme buď dvojicu nano SIM kariet, alebo jednu nano SIM a pamäťovú kartu microSD.
Pohľad na zadnú stranu poteší najmä priaznivcov kvalitnej mobilnej fotografie. O tú sa stará dvojica snímačov a duálny dvojtónový LED blesk. Fotoaparát je pritom jeden z hlavných ťahákov tohto zariadenia a vo svojich prezentáciách a propagačných materiáloch ho dáva do popredia aj samotný výrobca. Či oprávnene, to sa dozviete v časti recenzie venujúcej sa práve duálnemu fotoaparátu.
Menšou nevýhodou je absencia odolnosti voči vode a prachu, no tá sa v cenovej kategórii, v ktorej sa Asus ZenFone 4 predáva, stále veľmi nenosí. Konštrukčné spracovanie je na vysokej úrovni a ponúka presne to, čo by sme od zariadenia s touto cenovkou očakávali. To či sa vám páči alebo nie je už vecou osobného vkusu. My sme si Asus ZenFone 4 ale obľúbili.
radšej lg g6
radšej nič
Jste si jistí, že telefon opravdu podporuje NFC? Obávám se, že to bude stejné jako v případě České distribuce, tzn. že nikoliv. Zamrzí to i to víc, že ani oficiální podpora o tom nic neví…
Ohladom NFC sú dve verzie tohto modelu, jedna ho má (podporuje), druhá nie
Přesně tak, jsou i rozdíly v procesoru a paměti. K nám se bohužel dostala ta slabší varianta…
áno, napr. verzia s procákom snapdragon 660 je evidentne výkonnejšia, aj keď myslím si že vo všeobecnosti S630 stačí
Dobrá recenzia. Zdá sa, že ide o kvalitný smartfón vyššej strednej triedy, len s pomerne odvážnou cenovkou. To skóre 16 529 patrí k benchmarku Ice storm unlimited či k čomu?
Ano, je to skóre z Ice Storm Unlimited :)
vsetko ok len ten cpu keby dali aspon 660 hento je podpriemer z vysokou cenou preto mam honor 9 ktory je o dost lacnejsi s kirinom 960 ktory je dakde inde
za 520€ sa da kupit Galaxy S7 a to je uplne ina liga po kazdej stranke, prip, za 367€ minulorocna Galaxy S7 a aj ta je daleko lepsia ako Zenfone 4