MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej

Podobne ako ZenFone 2, aj jeho Deluxe edícia prichádza s 5,5-palcovým displejom s Full HD rozlíšením. Zobrazovací panel ponúka vyvážené vlastnosti. Má dobré a verné zobrazenie farieb, výborné pozorovacie uhly, ako aj dostatočný jas, ktorý umožní ovládanie zariadenia aj v zhoršených svetelných podmienkach. Full HD rozlíšenie pri tejto uhlopriečke displeja postačuje a stará sa o jemné zobrazenie textu aj grafiky. QHD nám tu teda nechýba. Navyše, ak sa vám bude zdať, že farebné podanie nie je podľa vášho gusta, môžete využiť jednoduchý kalibračný nástroj. Ten umožní zmeniť teplotu, odtieň, či sýtosť farieb, ktoré sú dostupné v štyroch rôznych profiloch. Automatický jas displeja fungoval dobre, trochu nám ale vadila minimálna úroveň jasu v noci, ktorá je podľa nás zbytočne vysoká a pre oči nepríjemná.

Asus_ZenFone_2_Deluxe-1

Výkon a pamäť: Deluxe

Čím sa môže Asus ZenFone 2 pochváliť, je tiež jeho hardvérová výbava. Ide o jeden z mála smartfónov, ktoré fungujú s procesorom Intel Atom Z3590 s taktom 2,5 GHz a grafickou jednotkou PowerVR G6430. Pamäť RAM má ešte stále nadštandardnú kapacitu 4 GB, ktorá bude postačovať aj tým najnáročnejším používateľom. Výkonný procesor a veľká RAM sa odrazila aj na rýchlosti reakcií systému, ktorý reaguje ukážkovo ako pri práci, tak aj pri hraní hier. Vysoký výkon sa podpísal aj na výsledkoch benchmarkov, v ktorých sme namerali tieto hodnoty: AnTuTu (65613) a 3DMark Unlimited (21305). Podobne hodnoty dosahuje napríklad aj Samsung Galaxy S6 (68830 / zdroj: Antutu.com).  Za zmienku ešte stojí fakt, že ZenFone 2 sme pri meraní v benchmarkoch používali v režime “Výkon”, zatiaľ čo pri bežnom používaní sme ostávali pri štandardnom profile, ktorý nemá tak veľké nároky na batériu.

Tu sa dostávame aj k vnútornej pamäti zariadenia, ktorú môžeme právom označiť prívlastkom Deluxe. Ponúka totižto kapacitu až 128 GB (pre používateľa je k dispozícii 112 GB), ktorú navyše dopĺňa pamäťová karta s rovnakou veľkosťou (súčasťou balenia). Spolu tak máte po zakúpení prístroja k dispozícii 256 GB interné úložisko, ktoré sa vymyká bežnému štandardu aj u high-end zariadení. Asus ZenFone 2 Deluxe podporuje funkciu USB Host a cez microUSB k nemu pripojíte napríklad myšku alebo klávesnicu. Externé USB flash disky však pri našom testovaní nefungovali a systém ich nevedel rozpoznať.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

26.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+