MojAndroid

Asus ZenFone 2 Deluxe je prémiovou verziou bežného modelu Asus ZenFone 2. Tá sa od neho odlišuje v niekoľkých parametroch a najmä svojim vzhľadom, ktorý sa dočkal niekoľkých výraznejších zmien. Už na prvý pohľad ide skutočne o prémiovejšie zariadenie, čo ZenFone 2 Deluxe dokazuje aj svojou cenou, ktorá už prekročila hranicu 500 eur. Oplatí sa priplatiť za väčšiu pamäť a krajší dizajn?

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konštrukcia: Unikátne kryty

Čím nás Asus ZenFone 2 Deluxe skutočne nadchol, sú jeho vymeniteľné kryty. Predná strana, ako aj celkový dizajnový jazyk použitý pri tomto zariadení, sa od štandardnej verzie veľmi nelíšia. To však neplatí o zadných krytoch, ktoré sú odnímateľné a s telefónom prichádzajú v dvoch verziách – v elegantnom striebornom prevedení Drift Silver s polygonálou povrchovou úpravou, ako aj v štýlovom čiernom vyhotovení Carbon Night. Obidva vyzerajú na ZenFone 2 veľmi dobre a je teda len na vás, pre ktorý z nich sa rozhodnete. Celkový unikátny dojem dotvára ešte červené lemovanie, ktoré tvorí rám displeja a boky zariadenia.

Asus_ZenFone_2_Deluxe-11

Konštrukčné vyhotovenie je nadmieru kvalitné a v podstate odpovedá svojej cenovke. Telo zariadenia je síce o niečo väčšie, s hrúbkou 10,9 mm a hmotnosťou 170 gramov, no pri našom testovaní sme si naň celkom zvykli. Navyše, vďaka zaoblenej zadnej strane nepôsobí ZenFone 2 Deluxe nemotorne ani po vložení do vrecka nohavíc. Jednoducho, taký šedý priemer. Neprekvapí vás teda ani nízkou hmotnosťou alebo miniatúrnymi rozmermi. To mu však vôbec nemáme za zlé.

Asus_ZenFone_2_Deluxe-4

Prednú stranu chráni odolné sklo Gorilla Glass 3, ktoré až na malú časť pod displejom, pokrýva celú jej plochu. Nechýbajú tu klasické kapacitné ovládacie prvky, ktoré ale nie sú podsvietené, ako ani notifikačná LED dióda, ktorá si svoje miesto našla hneď vedľa prednej kamery nad displejom. Zadná strana je špecifická umiestnením ovládania hlasitosti, fotoaparátu a duálneho LED blesku. Tlačidlo zapnutia sa nachádza trochu netradične úplne navrchu v strede. Používateľ tak bude musieť pri zapínaní prehmatávať zariadenie tak, aby ho vôbec dosiahol. Navyše, na stlačenie treba vynaložiť viac sily a jeho odozva tiež nie je úplne ideálna.

Asus_ZenFone_2_Deluxe-14

Celkovo sa nám ZenFone 2 Deluxe veľmi páčil, aj keď malé chybičky v ergonómii sme tu našli. Inak ale ide o precízne zostrojené zariadenie, ktoré poteší každého záujemcu o unikátny smartfón.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

26.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+