MojAndroid

Taiwanský ASUS síce skončil s výrobou inteligentných hodiniek, no aj napriek tomu sa snaží ostať s dobou. Na veľtrhu IFA 2019 práve predstavil nové zariadenie, ktoré patrí do segmentu nositeľnej elektroniky. Reč je o fitness hodinkách ASUS VivoWatch SP, ktoré zaujmú hneď viacerými vlastnosťami.

O čosi krajšie a s lepším využitím

Predchádzajúce fitness hodinky z radu VivoWatch sa nemuseli páčiť každému. Novinka je krajšia, modernejšia a zaujme podstatne väčšie množstvo ľudí. Potrebné senzory sa nachádzajú na boku konštrukcie hodiniek a tým pádom nijako nenarušujú elegantný dizajn.

Nechýba konkrétny snímač tepovej frekvencie, ktorý sa nachádza aj na ďalších, podstatne lacnejších fitness náramkoch, napríklad v rade Mi Band od Xiaomi. Presne ten istý senzor však používajú i samotné Apple Watch.

asus-vivowatch-sp-1

ASUS VivoWatch SP sú podľa webu engadget schopné skoro predpovedať rôzne srdcové ochorenia. Tieto testy pritom trvajú zväčša iba 15 až 20 sekúnd. Všetky tieto dáta z testov vám pomôžu žiť dlhší a hlavne zdravší život.

Nechýba im ani dávka tipov pre zdravý životný štýl. Tie vypracovali experti z taiwanskej národnej zdravotníckej univerzity. Hodinky pre vás vyzbierajú aj dáta o hladine stresu.

ASUS VivoWatch SP ponúknu mnoho funkcií

VivoWatch SP sú navrhnuté predovšetkým pre ľudí, ktorí radi behajú. Preto disponujú čipom GPS, krokomerom, snímačom rýchlosti, vzdialenosti a podporou pre zaznamenávanie prejdenej trasy. Poteší aj altimeter, ktorý pre horských turistov poskytne údaje o hladine kyslíku v krvi.

asus-vivowatch-sp-1

Dobrá výdrž, zrejme vyššia cena

Aj napriek tomu, že toto zariadenie nie je oficiálne klasifikované za smart hodinky, stále ponúknu upozornenia na prichádzajúce hovory a správy prostredníctvom Bluetooth. Za zmienku stojí aj fakt, že na týchto fitness hodinkách beží vlastný operačný systém spoločnosti ASUS. Pokiaľ ide o výdrž batérie, výrobca sľubuje hneď 14 dní na jedno nabitie.

asus-vivowatch-sp-1

ASUS VivoWatch budete môcť kúpiť zrejme vo všetkých kútoch sveta do konca aktuálneho roka. Šepká sa aj o zatiaľ oficiálne nepotvrdenej cene, ktorá by nemala presiahnuť hranicu 300 amerických dolárov. O ďalších novinkách z veľtrhu IFA 2019 vás budeme informovať na našom webe.

Náš tip
Asus ROG Phone II prichádza do Európy, poznáme cenu

4.9.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+