MojAndroid

Taiwanský ASUS síce skončil s výrobou inteligentných hodiniek, no aj napriek tomu sa snaží ostať s dobou. Na veľtrhu IFA 2019 práve predstavil nové zariadenie, ktoré patrí do segmentu nositeľnej elektroniky. Reč je o fitness hodinkách ASUS VivoWatch SP, ktoré zaujmú hneď viacerými vlastnosťami.

O čosi krajšie a s lepším využitím

Predchádzajúce fitness hodinky z radu VivoWatch sa nemuseli páčiť každému. Novinka je krajšia, modernejšia a zaujme podstatne väčšie množstvo ľudí. Potrebné senzory sa nachádzajú na boku konštrukcie hodiniek a tým pádom nijako nenarušujú elegantný dizajn.

Nechýba konkrétny snímač tepovej frekvencie, ktorý sa nachádza aj na ďalších, podstatne lacnejších fitness náramkoch, napríklad v rade Mi Band od Xiaomi. Presne ten istý senzor však používajú i samotné Apple Watch.

asus-vivowatch-sp-1

ASUS VivoWatch SP sú podľa webu engadget schopné skoro predpovedať rôzne srdcové ochorenia. Tieto testy pritom trvajú zväčša iba 15 až 20 sekúnd. Všetky tieto dáta z testov vám pomôžu žiť dlhší a hlavne zdravší život.

Nechýba im ani dávka tipov pre zdravý životný štýl. Tie vypracovali experti z taiwanskej národnej zdravotníckej univerzity. Hodinky pre vás vyzbierajú aj dáta o hladine stresu.

ASUS VivoWatch SP ponúknu mnoho funkcií

VivoWatch SP sú navrhnuté predovšetkým pre ľudí, ktorí radi behajú. Preto disponujú čipom GPS, krokomerom, snímačom rýchlosti, vzdialenosti a podporou pre zaznamenávanie prejdenej trasy. Poteší aj altimeter, ktorý pre horských turistov poskytne údaje o hladine kyslíku v krvi.

asus-vivowatch-sp-1

Dobrá výdrž, zrejme vyššia cena

Aj napriek tomu, že toto zariadenie nie je oficiálne klasifikované za smart hodinky, stále ponúknu upozornenia na prichádzajúce hovory a správy prostredníctvom Bluetooth. Za zmienku stojí aj fakt, že na týchto fitness hodinkách beží vlastný operačný systém spoločnosti ASUS. Pokiaľ ide o výdrž batérie, výrobca sľubuje hneď 14 dní na jedno nabitie.

asus-vivowatch-sp-1

ASUS VivoWatch budete môcť kúpiť zrejme vo všetkých kútoch sveta do konca aktuálneho roka. Šepká sa aj o zatiaľ oficiálne nepotvrdenej cene, ktorá by nemala presiahnuť hranicu 300 amerických dolárov. O ďalších novinkách z veľtrhu IFA 2019 vás budeme informovať na našom webe.

Náš tip
Asus ROG Phone II prichádza do Európy, poznáme cenu

4.9.2019

+