MojAndroid

Asus predstavil nové inteligentné hodinky zamerané na fitness, ktoré sa môžu pochváliť svojou výdržou na jedno nabitie. Hodinky VivoWatch sú určené na celodenné používanie, pričom konštrukcia je odolná voči vode aj prachu s certifikáciou IP67. Bez akýchkoľvek problém si s nimi teda môžete zaplávať, alebo sa sprchovať.

Hodinky sa môžu pochváliť integrovaným optickým snímačom pre meranie srdcového pulzu, ktorý vďaka technológii VivoPulse môže pulz monitorovať nepretržite počas celého dňa. VivoWatch spolupracujú so smartfónom a aplikáciou HiVivo, či stránkou Asus Healthcare. Vďaka získaným údajom, ako je napríklad pohlavie, vek, výška a hmotnosť, dokážu používateľovi odporučiť intenzitu cvičenia, ktoré potom priaznivo vplýva na kardiovaskulárny systém.

VivoWatch Scenario_12hodinky

Akonáhle nositeľ dosiahne aerobné pásmo srdcového tepu – teda prospešnej úrovne kardiovaskulárneho systému, pri ktorej dochádza k efektívnemu spaľovaniu kalórií, posilňovaniu srdca a navýšeniu výdrže – LED indikátor zozelenie, aby nositeľ vedel, že cvičí so správnou intenzitou.  U hodiniek je samozrejmosťou aj sledovanie spánku, či pohybu používateľa. Zabudovaný UV senzor umožňuje merať aj aktuálnu hodnotu UV žiarenia pri pobyte vonku.

VivoWatch Scenario_1hodinky

Displej má rozlíšenie 128×128 px a je chránený odolným sklom Gorilla Glass 3. Výrobca však neuvádza presný typ, podľa obrázkov sa však dá usúdiť, že ide o jednoduchší bielo-čierny displej. Nie menej dôležitou je aj výdrž, ktorá sa aj vďaka úspornému displeju má podľa výrobcu pohybovať na úrovni 10-dní. Inteligentných funkcií však nie je až tak veľa a v skútočnosti tak ide o produkt, ktorý je zameraný predovšetkým na fitness. Hodinky tak majú vlastný OS, ktorý okrem fitness funkcií a synchronizácie údajov s aplikáciou v telefóne, dokáže nanajvýš jemným vibrovaním upozorniť na prichádzajúci hovor.

Nositeľné zariadenie ASUS VivoWatch sa v Česku a na Slovensku začne predávať v druhej polovici mája za 3 999 Kč, resp. 159 euro s DPH.

13.5.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+