MojAndroid

Spoločnosti Asustek (vo svete známej skôr pod kratším názvom Asus) sa tento rok opäť darí. Finančné výsledky za posledný kvartál odhaľujú nadpriemerné zisky, čo spoločnosť poháňa k ešte lepším výsledkom. Najnovšie správy naznačujú, že portfólio tejto spoločnosti by v nasledujúcich mesiacoch mohlo obohatiť niekoľko zaujímavých zariadení, medzi ktorými by nemali chýbať nové smartfóny, Chromebook a možno aj tretia generácia populárneho tabletu Nexus 7.

asus-fonepad-note

Finančný riaditeľ spoločnosti Asus, pán David Chang, sa vyjadril, že: “Hoci ostáva Asus optimistický, čo sa predaja notebookov a desktopov týka, hlavným cieľom pre budúci rok je zvýšiť profit z mobilného biznisu.” V preklade to znamená asi toľko, že spoločnosť na najbližšej konferencii CES 2014 plánuje uviesť niekoľko mobilných noviniek, medzi ktorými by nemali chýbať smartfóny MeMoFone či inteligentné hodinky, ktoré sa v oficiálnych vyjadreniach objavujú pod názvom “wearable devices” (doslovný preklad nositeľné zariadenia). Zisky by však mal navýšiť aj predaj pripravovaného notebooku Chromebook, ktoré by podľa všetkých indícii mali stáť neuveriteľných $199 za 11,6″ verziu a $249 za verziu s 13,3″ displejom, čo však naznačuje, že v nich spoločnosť nevyužije najnovšie procesory Intel Haswell, ako bolo pôvodným plánom. Aj napriek tomu sa máme určite na čo tešiť.

Nexus-7-2013-thumb

Jedným z produktov spoločnosti pre budúci rok by mal byť aj tablet Nexus 7, v poradí už tretej generácie. Vedenie Asusu vraj už v týchto chvíľach komunikuje s Googlom, ktorý zastrešuje celý projekt. Však kto iný by mal vyrobiť 7-palcový tablet Googlu, ak nie Asus? Chang potvrdil, že o výrobu tohto zariadenia majú záujem, pričom by im predaj Nexusu 7 III podľa prieskumu mal zvýšiť predaj tabletov zo súčastných 6% na 13% celkového podielu.

Náš tip
Recenzia | Nexus 7 (2013) | 7 palcový tablet bez konkurencie

Zdroj: AndroidCommunity, Engadged

15.11.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+