MojAndroid

Asus CEO Jerry Shen nás potešil svojim vyhlásením, že koncept Asus Padfone, ktorý je znamenitý hlavne vďaka tomu, že páruje smartfón s tabletovou dokovacou stanicou, bude na trhu dostupný už vo februári 2012. Vyhlásenie poskytol novinám DigiTimes, bez ďalších upresňujúcich detailov. Ako sa však nášmu portálu podarilo zistiť už v článku “Asus Padfone s Android Ice Cream Sandwich?” , tablet bude smartfónu poskytovať väčší 10,1″ displej a väčšiu kapacitu batérie. Samotný smartfón by mal disponovať silným 2-jadrovým procesorom a Androidom Ice Cream Sandwich. Či bude mať vlastný operačný systém aj tablet nevieme, zrejme však bude poháňaný Androidom ICS zo smartfónu.

Vďaka ICS a tomu, že Padfone bude spájať dva zariadenia do jedného, je tento koncept veľmi zaujímavý. Predstavený by tento hybrid mal byť spolu s Transformerom Prime, ďalším zaujímavým konceptom tejto firmy, ktorého uniknuté fotografie si môžete prezrieť aj na našom portáli Shen však prisľúbil ešte jeden nový tablet, ktorý by mal byť predstavený vo februári. Nezmienil sa o tom, aký tablet by to mal byť a špekulácie hovoria, že pôjde o menšieho Transformera Prime so 7″ displejom. Celkovo je však toto miesto viac-menej otvorené, špekuluje sa aj o tom, že Asus vydá nejaký menší tablet s Androidom ICS, ktorý by mal byť konkurenciou pre tablety z Číny a Taiwanu, ktoré budú po otvorení zdrojového kódu ICS obsahovať tento OS. Cena takéhoto tabletu by sa mala pohybovať na úrovni 250-300$, aby bol tablet konkurencieschopný a aby sa lepšie predával. Jediné, čo nám ostáva je čakať a tešiť sa na novinky.

Zdroj: AndroidCommunity

3.11.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+