MojAndroid

Astro Teller, jeden z vedúcich tímu, ktorý pracuje na projektoch Google X nedávno diskutoval o aktuálnom stave a budúcnosti nositeľných technológií v rozhovore pre portál TechCrunch.

Teller zdôrazňuje, že Google pracuje na viacerých projektoch než len Google Glass alebo Android Wear, aj keď sa v tejto dobe primárne zameriava na tieto dva produkty. Verí, že trh je plný spotrebiteľov, ktorí sa rozhodujú nad kúpou fitness trackerov, monitorov tepovej frekvencie a ďalších zariadení, schopných odosielať získané dáta do smartfónov alebo tabletov. Je však toho názoru, že ľudia presunú svoj záujem na všeobecnejšie zariadenia namiesto toho, aby si kúpili ďalší prístroj schopný sledovať len niekoľko rôznych metrík.

Situáciu s nositeľnými zariadeniami prirovnáva k smartfónom. V minulosti boli mobilné telefóny len účelové zariadenia, ktoré zväčša dokázali volať alebo písať textové správy. Postupom času sa z nich stali všeobecné pracovné nástroje, doplnené fotoaparátom, GPS prijímačom, prehrávačmi multimédií a inými funkciami. Najdôležitejším komponentom, ktorý by mohol nositeľné zariadenia posunúť podobným spôsobom sú práve doposiaľ neznáme “killer” aplikácie. Teller verí, že potom, čo sa na trhu objaví nejaký druh programu, ktorý zachytí záujem miliónov ľudí, stanú sa nositeľné zariadenia rovnako cenné v každodennom živote, ako smartfóny alebo počítače.

Pokiaľ ide o budúcnosť, Teller vkladá väčšiu dôveru do inteligentných hodiniek, než Google Glass. A čo vy? Ktoré nositeľné zariadenie je vašim favoritom?

Zdroj: techcrunch

30.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+