MojAndroid

ARM v pondelok predstavil trojicu nových grafických čipov  Mali-T600 druhej generácie. Prvé dva, Mali-T624 a Mali-T628 integrujú 4 a 8 jadier a sú určené pre použitie v mobilnými zariadeniach a inteligentných smart televízoroch. Mali-T678 je taktiež vybavený ôsmimi jadrami, je však určený pre tablety. Všetky tri čipy sľubujú oproti predchádzajúcej generácii Mali-T600 nárast výkonu až o 50%, pričom si zachovali energetickú účinnosť  a fyzické rozmery čipov prvej generácie.

Vysoký výkon zabezpečuje aj implementácia nového grafického kompresného kodeku s názvom Adaptive Scalable Texture Compression (v skratke ASTC). ASTC podporuje širokú paletu farebných štandardov a dátových tokov kompresie. S jeho pomocou budú vývojári schopní použiť kompresiu textúr v celej aplikácii a zvoliť si optimálny formát a prenosovú rýchlosť. Takýto kompresný štandard by mal umožniť jednoduchšie vytváranie aplikácií, ale mal by pomôcť aj pri znižovaní výkonu, ktorý aplikácia potrebuje pre svoj chod – z toho logicky vyplýva aj ďalšia úspora energie.

Spoločnosť ARM zatiaľ nepotvrdila žiadny konkrétny dátum, kedy by sa nové čipy mohli objaviť v komerčných produktoch, ale pravdepodobne to bude niekedy na budúci rok.

Zdroj: phonearena

8.8.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+