MojAndroid

Aplikácia ARCore od Google LLC je síce voľne prístupná, no nie je dostupná pre všetky telefóny. S príchodom nových modelov je však potrebné vytvárať pre ne podporu. Preto ani Google nemešká a pripravil si zoznam najnovších zariadení, na ktorých si ARCore môžete vychutnať.

Aj pre lacnejšie kúsky

Nový zoznam zariadení bol uverejnený len nedávno a priebežne bol aktualizovaný. Tešiť sa však tentokrát môžu aj ľudia, ktorí za nový smartfón nevyhodilli 800 eur. Ktoré zariadenia sa teda ocitli na zozname?

Aj nový Galaxy Note 9 dostal podporu ARCore
Aj nový Galaxy Note 9 dostal podporu ARCore

Na začiatok sú tu dve zariadenia, o ktorých sa dalo predpokladať, že budú s ARCore schopné pracovať. Sú to najnovšie a najprémiovejšie zariadenia firmy Samsung, a to Galaxy Note 9 a Galaxy Tab S4. Recenzie oboch zariadení takisto nájdete na našom webe.

Ďalej sa na zoznam dostali tri telefóny výrobcu Sony. Ten ako jeden z posledných vyrába kompaktné telefóny. Medzi troch vyvolených sa dostali traja bratia zo série XZ2: klasická XZ2-ka, XZ2 Compact a aj XZ2 Premium. Nedávno boli predstavené aj modely série XZ3, tie sa tam však nenachádzajú.

Prekvapením je Pocophone

Zoznam rozširuje aj zastupiteľ značky Nokia. Tento raz sa jedná o model 6.1 Plus. Za ním nasleduje Huawei Mate 20 Lite, ktorého silnejší a prepracovanejší brat by mal byť predstavený ešte tohto roku. Rad podporovaných nakoniec uzatvára Pocophone F1 (by Xiaomi). Ten narobil za posledné týždne vo svete technológií poriadny rozruch. Za 300 dolárov totiž ponúka výkon vlajkovej lode.

Poco F1 sa dostal na zoznam po boku Nokie 6.1 Plus
Poco F1 sa dostal na zoznam po boku Nokie 6.1 Plus

Používate ARCore aj vy? Vlastníte niektorý z uvedených modelov? Napíšte nám to diskusie pod článkom a ak aj váš mobil podporuje túto šikovnú aplikáciu, stiahnite si ju pomocou widgetu.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Google ARCore: Rozšírená realita pre všetky Android smartfóny

Náš tip
Najlepšie ARCore aplikácie, ktoré sú aktuálne k dispozícii

14.9.2018
Zdroj: Android Police

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+