MojAndroid

Google ARCore bol pri poslednom Google I/O predstavený vo verzii 1.2. Postupom času dostával aktualizácie s malými vylepšeniami. Prichádzala takisto aj podpora nových a nových zariadení. V novej verzii 1.6 prichádzajú malé zlepšenia a podpory sa dočkali ďalšie dva modely.

Vylepšené osvetlenie prináša realistickejší nádych

Verzia 1.6 populárnej aplikácie rozšírenej reality od Google sľubuje hneď niekoľko menších pokrokov. Prvým z nich je osvetlenie. Podľa všetkého by mali byť objekty realistickejšie z hľadiska farieb a osvetlenia. Pre porovnanie je nižšie obrázok. Naľavo je objekt z verzie 1.5, napravo ten z 1.6.

Naľavo je záber z ARCore 1.5, napravo je vylepšená verzia 1.6
Naľavo je záber z ARCore 1.5, napravo je vylepšená verzia 1.6

Ďalšou z nových možností je záznam obrazovky. Naozaj bude odteraz možné zachytiť, alebo nahrať to, čo sa deje na obrazovke vášho smartfónu. Zísť by sa to mohlo hlavne vývojárom, ktorí vyvíjajú aplikácie rozšírenej reality.

Nové modely a povzbudivé výsledky

Vrámci noviniek, ktoré ARCore 1.6 prináša Google spomenul aj rozšírenie zoznamu podporovaných zariadení. Na rozšírenú realitu sa teda môžu tešiť majitelia modelov Huawei P20 Lite a Samsung Galaxy A3 (2017). Google tak rozšíril zoznam zariadení, ktoré si môžu vychutnať AR a nehodlá s tým prestať.

Ku dnešnému dňu by malo vďaka ARCore podporovať rozšírenú realitu okolo 250 miliónov zariadení. Používate AR vo svojom telefóne aj vy? Aké s ňou máte skúsenosti? Napíšte nám to do diskusie pod článkom.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Huawei Mate 20 Pro, Google Pixel 3 a ďalšie smartfóny sa dočkali podpory Google ARCore
Náš tip
Najlepšie ARCore aplikácie, ktoré sú aktuálne k dispozícii
10.12.2018
Zdroj: XDA Developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+