MojAndroid

Je to len pár mesiacov, čo spoločnosť Apple uviedla na americký trh svoju “ďalšiu veľkú vec” – VR headset Apple Vision Pro. Oproti iným podobným headsetom sa líšil prepracovaným ovládaním a používateľským rozhraním. A samozrejme aj výrazne vyššou cenou – 3 500 dolárov. Novinár Mark Gurman teraz svojej správe tvrdí, že spoločnosť Apple kvôli nízkemu záujmu výrazne znižuje výrobu tohto headsetu.

Dodávky sa znížia takmer na polovicu

Spoločnosť Apple podľa Gurmana znižuje dodávky Vision Pro, ešte pred oficiálnym uvedením tohto produktu na globálny trh. Dodávky by mali byť v roku 2024 na 400 až 450 tisíc jednotiek, v porovnaní s pôvodným odhadom 700 – 800 tisíc jednotiek. Navyše to vyzerá, že Apple v budúci rok ani nevydá 2. generáciu Vision Pro, o ktorej sa už nejakú dobu špekuluje.

Tim Cook a Apple Vision Pro Zdroj: Apple

Naopak sa očakáva, že dodávky Vision Pro v roku 2025 medziročne klesnú. Napriek tomu, že Apple investoval nemalú sumu do marketingu a influencerov, ktorí produkt na sociálnych sieťach propagovali, tak záujem o zariadenie klesá. Zo začiatku sa darilo v obchodoch predávať niekoľko kusov headsetov denne, Teraz sa však predaje znížili na niekoľko kusov týždenne.

Čo je dôvodom nízkeho záujmu?

Podľa Gurmana si VR headsety zatiaľ nedokázali nájsť tie správne spôsoby použitia, aby ich zákazníci potrebovali pri každodenných činnostiach. Ďalším dôvodom je nedostatok naozaj zaujímavých aplikácií, ktoré by vás donútili headset využívať. A to hlavne pri pracovnej činnosti.

apple-vision-pro-design
Apple Vision Pro | Zdroj: Apple

Samozrejme má vplyv na nižší záujem aj extrémne vysoká cena a veľké rozmery a hmotnosť. Nižší záujem o Vision Pro bude mať pravdepodobne vplyv aj na rozšírenie hromadnej výroby technológie Micro LED, ktorú zariadenie využíva, a jej prijatia v iných zariadeniach spotrebnej elektroniky.

Náš tip
Pomocou Galaxy AI z fotografie objekt vymažete, premiestnite aj zväčšíte. Niekedy výsledok prekvapí
24.4.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+