MojAndroid

Qualcomm aj Samsung už predstavili svoje najnovšie procesory, ktoré budú tvoriť základ budúcich smartfónov a pravdepodobne aj niektorých tabletov. Hoci každý z nich ponúka výrobcom deklarované zvýšenie výkonu o desiatky percent a dokonca aj zníženie spotreby, stále nevieme ako obstoja v priamom porovnaní v reálnych zariadeniach. Kým sa však objavia prvé mobilné telefóny so Snapdragonom 820 alebo Exynosom 8 Octa, tak si môžete pozrieť porovnanie jednojadrového výkonu najnovších procesorov, vrátane Kirinu 950, Helia X20 a Apple A9. Porovnanie dokonca ukazuje výkon jadra TOP procesorov za posledných niekoľko rokov.

Zaujímavosťou je, že už od roku 2013 dominuje v testoch výkonu samostatného jadra spoločnosť Apple. Tá pri pohľade na výsledky v benchmarku Geekbench konkurenciu doslova drtí, a to najmä pri porovnaní s predchádzajúcimi generáciami čipov, ako sú Snapdragon 810, Exynos 7420 alebo Kirin 930. Samozrejme, najnovší čip Apple A9 sa hrubým výkonom nemôže porovnávať s viacjadrovými procesormi konkurencie. Tie v tomto prípade ťažia z väčšieho počtu jadier, ktorý sa v prípade Exynosu 8 Octa vyšplhal až na 8, pri Helio X20 dokonca až na 10 jadier. Nie všetko je však o kvantite a Apple už viackrát dokázal, že v benchmarkoch vie prekvapiť. Uvidíme, aké výsledky budú dosahovať vlajkové lode s najnovšími čipmi, a to aj pri priamom porovnaní s konkurenciou akou je Apple.

Snapdragon-820-Exynos-8890-Apple-A9-Kirin-950-Helio-X20-benchmark-chart

Zdroj: gforgames

 

12.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+