MojAndroid

Apple si ani v roku 2012 nedáva prestávku od žalôb a útokov na výrobcov Android zariadení. Najnovšie sa usiluje o zastavenie predaja desiatich smartfónov a piatich tabletov spoločnosti Samsung, vrátane populárnych modelov Galaxy SII a Galaxy S Plus. Objektom sporu nie je nič iné ako ich dizajn, ktorý sa podľa kritérií Apple, až priveľmi podobá na iPhone. Povedzme si narovinu, ktoré sa nepodobajú?

Samsung v minulosti čelil podobnému obvineniu už niekoľkokrát. V Nemecku bol dokonca nútený pretvoriť dizajn tabletu Galaxy Tab 10.1 tak, aby ho mohol znova začať predávať. Spoločnosť vtedy prišla s inovovanou verziou nazývanou Galaxy Tab 10.1N a súd už musel uznať jej “originalitu”. Apple sa však očividne nedal odradiť a jeho právnici si posvietia na ďalšie zariadenia tejto značky. Prvé vypočúvanie pred súdom v Düsseldorfe sa má začať začiatkom jari.

Zdroj: androidcentral.com

18.1.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+