MojAndroid

Spoločnosť Apple má aktuálne rozbehnuté viaceré súdne spory ako napríklad so spoločnosťou Qualcomm. Aktuálne prebiehajúci patentový spor so spoločnosťou Nokia sa však chýli ku koncu. Medzi spoločnosťami bola totižto podpísaná dohoda, z ktorej budú ťažiť obidve strany.

Náš tip
Walter Isaacson, autor biografie Steva Jobsa, označil Apple za neinovatívny

Nokia už dávnejšie podala žalobu na Apple za to, že jej odmietol udeliť licencie na patenty súvisiace s technológiami použitými v zariadeniach ako iPhone či iPad. Spoločnosť Apple mala dohodu na niektoré technológie spoločnosti Nokia, avšak zamlčala ďalších 32 prípadov. Tie súviseli s viacerými oblasťami od displeja, používateľského rozhrania až po čipové sady či kódovanie videa.

“Toto je zmysluplná dohoda medzi spoločnosťou Nokia a Apple. Posúva náš vzťah so spoločnosťou Apple z pozície protivníkov do pozície obchodných partnerov pracujúcich v prospech našich zákazníkov.” povedala Maria Varsellona, ​​šéfka právneho oddelenia spoločnosti Nokia.

Nová dohoda hovorí o poskytnutí daných technológií sieťovej infraštruktúry od Nokie spoločnosti Apple. Na druhej strane spoločnosť Apple umožní naďalej predávať produkty spoločnosti Nokia (patriace pod značku Withings) vo svojich maloobchodných a internetových obchodoch. Obe spoločnosti majú tiež plánovať spoluprácu na poli digitálnej zdravotnej starostlivosti.

Zdroj: engadget

24.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+