MojAndroid

Populárny výrobca nositeľnej elektroniky Withings‘ prechádza pod spoločnosť HMD Global a jeho nové produkty budú niesť už logo Nokia. Všetky nové produkty od fitness náramkov, hodiniek, príslušenstva či dokonca bezpečnostných kamier, budú od tohto leta predávané už pod značkou Nokia. Tento krok nie je prekvapivý vzhľadom na odkúpenie tejto spoločnosti. Fínska spoločnosť s legendárnou minulosťou francúzsku spoločnosť Withings kúpila už začiatkom minulého roka za 170 miliónov EUR

Náš tip
Nokia kupuje Withings – výrobcu inteligentných hodiniek

nokiawithings

Nokia sľubuje tiež aktualizáciu mobilnej aplikácie Health Mate, má podstúpiť prestavbu a ponúknuť lepší používateľský zážitok. Táto aplikácia monitoruje vašu váhu, cvičenie či krvný tlak. Spoločnosť plánuje tiež nový hĺbkový program pre zlepšenie fyzického zdravia. Má trvať 8 týždňov a individuálne sa prispôsobiť každému používateľovi. Nokia chce tiež rozbehnúť platformu pre medicínske služby, kde využitím mobilnej aplikácie bude môcť zdravotnícky personál na diaľku sledovať pacientov a v prípade potreby včas zasiahne.

Náš tip
Nokia na MWC vystúpi spolu s Withings. Predstaviť môže hodinky aj fitness náramok

Otázkou ostáva, či bude Nokia na poli wearables úspešná. Trh s nositeľnou elektronikou posledné obdobia príliš výnosný nie je. Výrobcom ako FitBit predaje klesajú a Pebble sa ku koncu pôsobenia topilo vo finančných problémoch. HMD Global ako prevádzkovateľ značky Nokia je však na trhu stále silné meno a nové produkty s týmto logom môžu rozhodne priniesť požadovaný úspech.

Zdroj : engadget

26.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+