MojAndroid

CEO spoločnosti Aspen Institute, spisovateľ a autor svetoznámej biografie vizionára Steva Jobsa priniesol pomerne kritické vyjadrenie smerujúce k spoločnosti Apple. Walter Isaacson sa vyjadril, že spoločnosti Google a Amazon prekonali Apple v snahe stať sa najmodernejšou technologickou spoločnosťou v súčasnosti.

Náš tip
Facebook Messenger pridáva podporu pre ovládanie Spotify, Apple Music už čoskoro

Úprimné vyjadrenie priniesol autor na výstave “Squawk Alley” od CNBC. Počas rozhovoru uviedol ako nedostatok, že spoločnosť Apple zaostáva napríklad v odvetví virtuálnych asistentov. Walter Isaacson je prekvapený, že Apple nepresunul svoju Siri do prostredia inteligentnej domácnosti. Zároveň tvrdí, že používa technológie Amazon Echo a Google Home a dokonca ich niekedy necháva medzi sebou súťažiť.

“Spoločnosť Apple už nie je najinovatívnejšou spoločnosťou. Napríklad inovácie v kategórii virtuálnych asistentov prichádzajú od spoločností Google a Amazon, nie od Apple.” – vyslovil Walter Isaacon. “Mohli by ste mať skutočne skvelú spoločnosť – a Apple je skvelá spoločnosť, aj bez predstavenia ďalšej dychberúcej technológie, ale to nie je súčasťou DNA spoločnosti Apple.”

Očakáva sa, že Apple uvedie nové inteligentné produkty s integrovanou asistentkou Siri pravdepodobne už na najbližšej konferencii WWDC. Walter Isaacson však uvažuje, či to nie je neskoro pre tento segment trhu. Navrhuje, aby sa spoločnosť Apple poobzerala po iných oblastiach technológie, v ktorom by dokázala byť inovatívna.

Náš tip
Apple údajne podpísal dvojročnú zmluvu so Samsungom. Predmetom sú OLED displeje

Súhlasíte s tvrdením Waltera Isaacsona? Aký máte názor na produkty spoločnosti Apple v porovnaní s technológiami od spoločností Google a Amazon? Vaše postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: macrumors

12.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+