MojAndroid

Apple má kontroverzné pravidlá schvaľovania aplikácií. Je to verejne známa vec, ktorú si na vlastnej koži odskúšali aj autori aplikácie Breaking. Tá je akýmsi RSS feedom, ktorý vás v notifikačnom centre upozorní na to, že vami vybraný portál uverejnil nový článok. Najnovšia verzia aplikácie s označením 1.3 bola v Apple AppStore odmietnutá z dôvodu, že jeden zo screenshotov, a teraz čítajte dobre, obsahoval zmienku o dostupnosti inej aplikácie pre Android. Pre upresnenie, na jednom zo screenshotov bol v aplikácii zobrazený článok, ktorý hovoril o novej Android aplikácii. Nie je táto cenzúra už pritvrdá?

Toto je spomínaný screenshot s vyznačeným prehreškom.
Toto je spomínaný screenshot s vyznačeným prehreškom.

Podmienky pre publikovanie nových aplikácií a aktualizácií sú v Apple naozaj tvrdé. Na obchod AppStore sa nedostane nič, čo má v sebe slovo Google alebo Android. Naopak, v obchode Play nájdete hneď niekoľko tisícov aplikácií, ktoré majú priamo v názve iOS, prípadne priamo imitujú prostredie od Apple. Cenzúra Applu je dokonca taká veľká, že spočiatku nechcel v novom systéme iOS 8 povoliť ani widgety, ktoré už samozrejme dávno predtým obsahoval Android. Nakoniec sa ale páni z Cupertina umúdrili a nové widgety dnes patria medzi používateľmi Apple zariadení medzi veľmi obľúbené. Otázkou však je, čo najbližšie Apple zablokuje v spojení s Googlom alebo Androidom…

Zdroj: MacRumors

22.5.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+