MojAndroid

Ceny niektorých prémiových smartfónov stúpli v posledných rokoch až na úroveň 1000 EUR. Napriek tomu sa tešia veľkej obľube a podľa najnovšej štatistiky analytickej spoločnosti Counterpoint Research stúpli ich predaje medziročne až 14 %. Teba ale poznamenať, že Counterpoint Research do kategórie prémiových smartfónov zaradil už modely s cenovkou 400 dolárov a vyššou. Hlavný podiel na vysokom medziročnom náraste mali minuloročné novinky a to hlavne od americkej spoločnosti Apple. Jej iPhony tvoria 51 % trhu prémiových smartfónov. V roku 2017 to ale bolo až 58 %.

Na druhom mieste sa umiestnil najpredávanejší výrobca smartfónov Samsung, ktorého podiel na trhu prémiových smartfónov bol 22 %. Aj v jeho prípade šlo o pokles, pretože rok predtým mal podiel 23 %. Naopak tretí Huawei zvýšil svoj podiel z 8 % v roku 2017 na 10 % v roku 2018. Hlavný podiel na tom mala séria P20 a Mate 20. Na štvrtom mieste je čínske Oppo, ktoré zvýšilo podiel z 1 % v roku 2017 na 6 % vďaka sérii smartfónov R15 a R17. Top 5 uzatvára jeho samostatná značka OnePlus s podielom 2 %, čo je zásluha vlajkovej lode OnePlus 6T.

18.4.2019
Zdroj: PocketNow

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+