MojAndroid

Očakávaný iPhone 14 podľa portálu Huawei Central testuje novú funkciu. Známy analytik Ming-Chi Kuo, ktorý sa do Apple produktov vyzná, tvrdí, že pôjde o satelitnú komunikačnú technológiu. Ako prvý by ju však mal odhaliť smartfón Huawei Mate 50.

Akú funkciu táto komunikačná technológia spĺňa? Umožní používateľom vybraných zariadení využívať volania a zasielanie SMS správ aj bez mobilného pripojenia. Teda zariadenia získajú komunikačné služby, ktoré budeme môcť využívať aj napriek ich nedostatku.

Táto možnosť bude samozrejme závisieť od operátorov, ktorí budú musieť podporovanie tejto funkcie zaviesť do svojich služieb. Huawei si však s týmto problémom poradil inak. Funkciu bude podporovať hlavne Čínsky systém BDS (BeiDou Navigation Satellite).

Údajne je už vytvorený hardware pre iPhone 14, ktorý podporuje novú satelitnú komunikačnú technológiu. Je však otázkou, či bude táto funkcia pre nový smartfón dostupná tento rok, alebo si na ňu počkáme do budúceho roka.

Huawei Mate 50 a iPhone 14 | Zdroj: HC Newsroom
Huawei Mate 50 a iPhone 14 | Zdroj: HC Newsroom

Kedy uvedie Huawei novinku na trh?

Novinka sa nebude týkať len uvedených smartfónov. Aj ostatní Čínsky výrobcovia sa ju chystajú zaradiť do svojich zariadení. Huawei sa to chystá uskutočniť už budúci rok. Najnovší model Mate 50 bude na trh uvedený o pár dní, a to 6. Septembra. Hneď o deň neskôr odhalí Apple dlho očakávaný iPhone 14. Spoločnosť sa so svojou novou generáciou smartfónov chystá vrátiť naspäť medzi vlajkové lode, aj napriek tomu, že sa na trhu stretne s veľkým konkurentom.

Ďalšou novinkou je aj zmena dizajnu prichádzajúcich smartfónov. Kým iPhone 14 príde o svoj doteraz využívaný notch, Huawei Mate 50 Pro ho zaradí späť do svojho dizajnu. Musíme povedať, že bude veľmi zaujímavé sledovať snahu spoločnosti Huawei vrátiť sa medzi vlajkové lode proti najsilnejšiemu konkurentovi.

Náš tip
Nadstavba One UI 5.0 prichádza na sériu Samsung Galaxy S21

4.9.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+