MojAndroid

To by malo podľa americkej megafirmy čiastočne zmierniť napätie medzi spoločnosťami. Nemyslí si to však druhá strana, Samsung. Ten naďalej odmieta prenechať “jablkám” až 40 dolárov z predaja svojho smartfónu v USA. Apple sa takto snaží vyriešiť to, že Samsung mal vo svojich modeloch použiť údajne až 5 patentov bez licencie.

Týchto 5 patentov je neodmysliteľnou súčasťou zariadení. Apple chce dohodou získať späť svoje peniaze za patent jednotného vyhľadávania, synchronizácie dát, odomykania zariadenia a ďalšie. Suma, ktorú požaduje Apple je však v cenovej kategórii do 400$ likvidačná a pre väčšinu zariadení by to znamenalo, že do rozpočtu spoločnosti neprinesú žiadne zisky. Juhokórejský výrobca pritom najviac profituje práve predajom zariadení strednej a nižšej triedy.

Licenčné poplatky vo výške 40$ ponúka Apple Samsungu len v prípade priamej mimosúdnej dohody. Je však len veľmi málo pravdepodobné, že Samsung by sa s podobným mimosúdnym vyrovnaním uspokojil.  Zdá sa teda, že obidve spoločnosti pôjdu opäť pred súd.

Zdroj: Androidcommunity

12.3.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+