MojAndroid

V priebehu včerajšieho dňa sa na viacerých webových portáloch objavili informácie o tom, že Apple zaplatil spoločnosti EA za zdržanie vydania hry  Plants Vs. Zombies 2 pre Android. Správa z herného portálu Giant Bomb citovala slová Franka Gibeaua z EA, ako na uzavretom mítingu hovorí svojim zamestnancom, že “Apple im dal nákladiak peňazí, aby sa verzia Plants vs Zombies 2 pre Android oneskorila“.

Plants Vs Zombies 2 - Its About Time - 12_PNG

Keďže išlo o uzavreté stretnutie zamestnancov spoločnosti, EA nechcela tieto vyjadrenia komentovať. Zdroj portálu techcrunch však potvrdil, že Gibeau takéto prehlásenie skutočne povedal. Údajne však bolo myslené ako vtip. Obe spoločnosti, Apple aj EA, navyše popreli akékoľvek finančné transakcie za exkluzívnu dostupnosť  Plants Vs. Zombies 2 pre zariadenia s iOS.

Podozrenia zo zaplateného zdržovania hry pre platformu Android sa tak zdajú byť neopodstatnené, aj keď na 100% ich asi nikdy nevyvrátime . Jedno sa však musí nechať, zariadenia s iOS dostávajú väčšinu aplikácií a hier ako prvé. Jedným z dôvodov je aj to, že vývojári na tejto platforme generujú väčšie príjmy, čo dokazuje aj nedávna štúdia Developer Economics uskutočnená spoločnosťou VisionMobile. Neprekvapuje ma preto, že aj spoločnosť EA sa rozhodla pre vydanie hry na iOS, kde má zaručené vyššie zisky z predaja. Apple je navyše dobre známy aj vďaka svojej snahe propagovať developerov prostredníctvom veľkých bannerov alebo odporúčaní na App Store.

26.9.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+