MojAndroid

Aplikácie na predpoveď počasia sú neodmysliteľnou súčasťou viacerých používateľov Android smartfónov. Ktorá je však tá najlepšia? To sa s určitosťou rozhodne povedať nedá. Každý má predsa iné preferencie a ostáva už len na koncovom používateľovi, pre ktorú aplikáciu sa rozhodne. V tomto článku si porozprávame, aké aplikácie na predpoveď počasia používame v redakcii a bude nás zaujímať aj váš výber aplikácií.

Tomáš Kanálik

Dávnejšie som s aplikáciami na predpoveď počasia často špekuloval. V dobrom spomínam napríklad na Morecast, AccuWeather, Yahoo Weather, Today Weather a ďalšie. Za zmienku určite stojí aj YoWindow. Táto aplikácia bola dávnejšie aj šetričom obrazovky na mojom staršom Windows laptope a bol som rád, keď vznikla aj aplikácia pre Android smartfóny. Jej vzhľad sa mi veľmi páči doteraz.

Google Pixel 6 Pro domovská obrazovka Google počasie aplikácie na predpoveď počasia
Domovská obrazovka s widgetom Google počasie | Zdroj: Tomáš Kanálik

Odkedy však používam Pixel, respektíve čistý Android, zvykol som si používať widget s počasím od Google (informácie čerpá z weather.com). Opäť kvôli jednoduchosti, celkom presnej predpovedi a taktiež aj minimalistickému vzhľadu. Pri vyhľadávaní aplikácií na počasie kladiem dôraz na pekný dizajn a jednoduchosť. Podarený widget taktiež poteší. Potešia však aj šikovné funkcie navyše, nemusí to byť ale prehnané.

Aplikácie na počasie predpoveď počasia Google Pixel 6 Pro weather widget home
Google počasie | Zdroj: Tomáš Kanálik

Kolega Miroslav Schwamberg

Google Home widget

Na domovskej obrazovke mám widget Google Now, ktorý obsahuje aj podarené počasie, a na ktorý som si zvykol. Aktuálny stav počasia vidím ihneď po odblokovaní smartfónu, čo je maximálne praktické, a zároveň minimalistické. Po rozkliknutí sa dostanem do podrobnejších informácií, ktoré sú spracované prehľadne a podané v atraktívnom dizajne.

Weather Pro

Táto aplikácia sa mi naozaj osvedčila. Je maximálne presná a rád používam grafy, ktoré mi ponúka. Ihneď mám vďaka nej prehľad o tom, kedy približne bude pršať, aká bude oblačnosť a najmä teplota. Na Androide aplikácia dostala nový dizajn, na ktorý si neviem zvyknúť. iOS verzia je stále so starým dizajnom, ktorý mi vyhovuje viac.

SHMUapp

U mňa dlhoročná klasika a jednoznačne najlepšia aplikácia na sledovanie zrážok. Ostatné funkcie z nej nevyužívam.

Blitzortung

Najlepšia aplikácia na sledovanie búrok a bleskov. Avšak radšej používam klasickú webovú verziu, pretože mi príde lepšia. Aj na smartfóne.

Ventusky

Ďalšia kvalitná aplikácia, ktorá pochádza z Českej republiky. Používam ju hlavne na sledovanie počasia vo svete. K dispozícii mám mapu, na ktorej sú všetky dôležité informácie. Okrem teploty je možné sledovať aj oblačnosť či radar, ale ako som už spomínal, na radar je najlepšia aplikácia SHMUapp.

Kolega Milan Menšík

Na predpoveď počasia používam aplikáciu Meteoservis Pro a na sledovanie radaru zas Počasie & Radar: výstrahy.

Ktoré aplikácie na predpoveď počasia používate vy?

Ako môžete vidieť, aplikácie používame veru rôzne. Ktoré však používate vy a prečo ste sa rozhodli práve pre tie? Dajte nám vedieť v diskusii pod článkom.

Náš tip
Je používanie alternatívnych launcherov bezpečné?
23.7.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+