MojAndroid

V uplynulých dňoch sa na Služby Google Play vzniesla obrovská vlna kritiky. Dôvodom sú predovšetkým osobné údaje, ktoré Google od svojich klientov požaduje. Zdá sa, že priaznivcom Androidu pomaly dochádza trpezlivosť a informácie o sebe už jednému z najväčších internetových hráčov na trhu niektorí nie sú ochotní poskytovať. To by ale znamenalo mnohé komplikácie, nakoľko prakticky každá zo služieb Google osobné údaje požaduje. Výnimku netvorí ani Youtube, aj preto sa šikovní vývojári rozhodli vytvoriť vlastný „Youtube“.

Aplikácie ako Google Chrome, Youtube, no aj Google Play vo všeobecnosti, zasiahli používateľov smartfónov do výraznej miery. Ak vlastníte Android zariadenie, je vysoký predpoklad, že práve tieto tituly tam budete mať predinštalované. Vývojári sa ale v spolupráci s priaznivcami zeleného robota rozhodli vzoprieť titulom, ktoré od zákazníka vábia osobné údaje, a čoraz častejšie prichádzajú s alternatívami vo forme aplikácií „bez obmedzení“.

newpipe1

Newpipe, ako svoj počin vývojári nazvali, sa pritom bude sústreďovať na prehrávanie hudby a videí. Navyše, veľkou výhodou samotného titulu je fakt, že okrem reklám vo videách neobsahuje aplikácia žiadne ďalšie, a teda zbytočne nezahlcuje prostredie. Navyše, vítanou zmenou oproti Youtube je nepochybne aj možnosť prehrávania zminimalizovaných videí. Už tak nemusíte mať otvorenú aplikáciu, dokonca ani zapnutú obrazovku smartfónu, aby ste si mohli vypočuť svoju obľúbenú pieseň.

Aplikáciu Newpipe si môžete zdarma stiahnuť tu.

16.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+