MojAndroid

Fotografovanie smartfónmi je dnes stále populárnejšie a to isté platí aj o používaní aplikácií na dodatočnú úpravu fotografií. V obchode Play si určite každý nájde tú, ktorá mu najviac vyhovuje. Ak ste ale ešte takú aplikáciu nenašli, alebo jednoducho radi skúšate niečo nové, možno vás zaujme titul MIX od od štúdia, ktoré ma na starosti množstvo populárnych aplikácií, vrátane Camera360 Ultimate.

Aplikácia ponúka na výber možnosť vytvoriť novú fotografiu, alebo upraviť už zachytené snímky v pamäti zariadenia. Prostredie je pritom veľmi intuitívne. Pri výbere obrázku z pamäte máte na výber všetky priečinky s obrázkami a nie iba galériu, čo uľahčí úpravu stiahnutých či skopírovaných fotografií z iných zariadení. Pomocou aplikácie môžete vybranú fotografiu orezať a upraviť podľa vlastných predstáv, no tie najdôležitejšie funkcie sa nachádzajú aj v ďalšom kroku.

mix-1 mix-3 mix-4

Tým je aplikovanie filtra a jeho následný úprava. Svojim prostredím a funkciami aplikácia veľmi pripomína najnovšiu verziu Instagramu, v ktorej je tiež možné manuálne upraviť jednotlivé hodnoty po aplikovaní vybraného filtra. MIX ale ponúka aj dodatočnú funkciu, ktorou je uloženie nastavení, ktoré ste na fotografiu aplikovali. Vďaka tomu si nemusíte pamätať presné hodnoty jednotlivých nastavení, jednoducho si uložíte návod a pri ďalšej práci s aplikáciou budete mať k dispozícii ďalší filter, teda ten, ktorý ste sami vytvorili.

mix-5 mix-6 mix-2

Táto funkcia je veľmi užitočná najmä preto, že aplikácia MIX ponúka naozaj veľké množstvo rôznych nastavení a často sa môže stať, že po dlhšej práci a úpravách vytvoríte také nastavenie, ktoré by ste v budúcnosti chceli použiť aj na ďalšie fotografie. Ak by ste si ale tento filter neuložili, je viac ako pravdepodobné, že v budúcnosti by ste už presne rovnaký efekt nikdy nedosiahli. Pri úpravách fotografií máte na výber niekoľko základných filtrov, následne môžete použiť množstvo manuálnych nástrojov, ktorých hodnoty môžete prispôsobiť vlastným predstavám. Aplikácia ponúka aj veľmi schopný nástroj pre rozostrenie pozadia a zvýraznenie vami vybraného objektu na fotografii. Na výber máte aj desiatky rôznych textúr, ktoré vám pomôžu vytvoriť klasický vzhľad fotografií z čias fotoaparátov s filmom.

mix-2

Aplikácia ponúka po dokončení úprav priame zdieľanie výtvoru na sociálnej sieti Instagram. Obrázok ale môžete uložiť aj do pamäte zariadenia bez nutnosti kdekoľvek ho zverejňovať. Ak ste použili pri úprave obrázku nové nastavenia, aplikácia vám vždy umožní uložiť si ich ako ďalší nový filter. V obchode Play je nájdete MIX úplne zadarmo, takže môžete tieto šikovné nástroje vyskúšať bez nutnosti za aplikáciu čokoľvek platiť.

Verzia: 4.8.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.8.3
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: TechCrunch

27.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+