MojAndroid

Nová aplikácia Link Bubble prináša na Android nový spôsob ako môžete otvárať URL odkazy v aplikáciach. Nielenže vám prehliadanie webov spríjemní svojim pekným používateľským prostredím, ale ušetrí aj čas pri ich otváraní. Aplikácia Link Bubble sa totižto po kliknutí na odkaz neotvorí v klasickom okne, ale začne stránku načítavať na pozadí v ikonke podobnej Chat Heads z Facebook Messengeru. Počas toho ako sa budú sťahovať dáta, môžete pôvodnú aplikáciu naďalej používať.

Link Bubble je teda v podstate akýmsi jednoduchým internetovým prehliadačom, ktorý sa otvorí vždy, keď kliknete na URL odkaz z iných aplikácií. Ikonka Link Bubble sa dá premiestňovať a po jej uchopení ponúka aj možnosť zdieľania na Facebooku či iných sociálnych sieťach. Výhodné to je najmä pri aplikáciach ako sú RSS čítačky, z ktorých si môžete na pozadí nechať načítať články, ktoré vás zaujali a neskôr si ich prečítať kliknutím na Link Bubble. Vo free verzii ste však limitovaní len na jeden odkaz a jednu aplikáciu, z ktorej sa budú linky otvárať.

aplikacie-bubble-link-1 aplikacie-bubble-link-2

Aplikácia disponuje aj vlastným inkognito módom, ktorý pri prehliadaní neukladá históriu ani cookies. Nastaviť môžete tiež to, či sa linky budú zobrazovať automaticky po načítaní alebo nie. Priamo z okna Link Bubble sa dá prepnúť aj do internetového prehliadača Chrome a automaticky sa v článkoch rozpoznajú aj odkazy na Youtube, ktoré môžete jednoducho spustiť pomocou ikonky v hornej časti. Navyše, možné je sledovať aj štatistiky s časom, ktorý ste pri používaní aplikácie ušetrili.

aplikacie-bubble-link-6 aplikacie-bubble-link-4 aplikacie-bubble-link-5

Link Bubble je na obchode Play dostupný zadarmo, no ako sme už spomínali, aplikáciu využijete naplno až po zakúpení PRO verzie. Tá nie je práve najlacnejšou a k dispozícii je za sumu 3,59€. Pred jej zakúpením ale určite odporúčame aplikáciu najskôr vyskúšať.

21.3.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+