MojAndroid

Spoločnosť Lenovo predstavila pred nejakým časom v obchode Play balík užitočných nástrojov. Nové aplikácie sú štandardne predinštalované na zariadeniach Lenovo, no dostupné sú na stiahnutie aj pre ostatných užívateľov. Jednou z najužitočnejších aplikácií je aj titul SHAREit, ktorý zabezpečuje extrémne rýchle, pohodlné a jednoduché prenášanie súborov medzi viacerými zariadeniami.

Aby aplikácia správne pracovala, budete musieť na každom zariadení nainštalovať príslušného klienta. Aplikácia je zatiaľ dostupná pre zariadenia so systémom Android, Windows a iOS. My sme skúšali prenos súborov medzi smartfónom s Androidom a notebookom so systémom Windows. Klient pre Windows pritom ponúka veľmi jednoduché a praktické prostredie. Po spustení aplikácie sa objavia dve tlačidlá – Send a Recieve (Poslať a Prijať). Tie hovoria sami za seba a prakticky tvoria všetku funkcionalitu aplikácie. K dispozícii máte ešte históriu prijatých súborov a nastavenia, kde môžete napríklad vybrať priečinok, do ktorého sa prijaté súbory budú ukladať.

shareit-win-2 shareit-win-1

Aplikácia pre Android vyzerá veľmi podobne, keď hlavné ovládacie prvky tvoria aj tu tlačidlá pre odoslanie a prijatie súborov. Ak kliknete na tlačidlo Send, zobrazí sa ponuka všetkých súborov, ktoré máte v zariadení. Tie sú navyše zoradené podľa typu na kontakty, aplikácie, fotografie, hudobné skladby a videá. Poslednou voľbou pri výbere súborov je štandardný prehliadač vnútornej pamäte, pomocou ktorého môžete nájsť a odoslať prakticky akýkoľvek súbor. Po vybratí súborov stačí, keď kliknete na tlačidlo Next a začne vyhľadávanie zariadenia, na ktoré je možné súbory odoslať.

Lenovo-Shareit (2) Lenovo-Shareit (3) Lenovo-Shareit (6)

Toto vyhľadávanie trvá iba niekoľko sekúnd, teda aspoň pokiaľ spĺňate podmienku pripojenia všetkých zariadení k rovnakej sieti Wi-Fi. Následne sa zobrazí ikonka zariadenia, na ktoré môžete súbory odoslať. Odosielanie je pritom naozaj veľmi rýchle, rádovo sa pohybuje v niekoľkých MB/s. V praxi to znamená takmer okamžité odoslanie fotografií či dokumentov. Pri odosielaní videí či iných objemnejších súborov si počkáte dlhšie, no stále ide o veľmi rýchly a pohodlný spôsob synchronizácie súborov. Rovnako ako klient pre Windows, aj aplikácia pre Android ponúka jednoduchú a prehľadnú históriu prenesených súborov.

Celkovo je aplikácia veľmi pekne spracovaná a responzívna. Prenášanie súborov je naozaj veľmi rýchle a pohodlné, ako aj inštalácia jednotlivých klientov pre každé zariadenie. Aplikácia pre systém Windows je dostupná na tomto odkaze a jej inštalácia zaberie iba niekoľko sekúnd. Aplikácia pre Android je v obchode Play dostupná zadarmo a stiahnuť si ju môžete aj pomocou nášho widgetu nižšie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

31.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+