MojAndroid

Ako viete, Google Play Store (ešte pred nedávnom Android Market) je miestom, kde Android používatelia nájdu tisícky užitočných aplikácií, hier a v zahraničí aj filmov, hudobných skladieb a kníh. Nie, nebudeme sa baviť o tom, prečo na Slovensku nie sú k dispozícii na predaj filmy a hudba. Zameriame sa na problém, s ktorým sa možno stretol už nejeden z vás – tým je nedostupnosť niektorých aplikácií na slovenskom Google Play Store. Rozhodli sme sa preto pre vás vytvoriť nový seriál, v ktorom predstavíme  free aplikácie z Google Play Store, ktoré u nás jednoducho nestiahnete.  Na záver vždy pod článkom uvedieme aj link na stiahnutie inštalačného súboru .apk. Prvou takouto aplikáciou je Google Earth.

Google Earth

Google Earth je známym projektom spoločnosti Google, v ktorom sa snaží priblížiť zákutia zeme všetkým jej obyvateľom. S aplikáciou Google Earth môžete vidieť to, čo ste na vlastné oči nikdy nemohli vidieť. Mapy, satelitné snímky, zobrazenie budov v 3D, cesty, ulice, fotografie a ďalšie objekty, to všetko v Google Earth nájdete. Chcete si pozrieť mesto New York a sochu slobody alebo slávnu budovu opery v Austrálii? S touto aplikáciou to nebude žiadny problém.

Google Earth navyše umožňuje aj prehliadanie vlastnej galérie, v ktorej nájdete všetky zaujímave objekty, video sprievodcov mestami, kultúrnymi pamiatkami alebo turistickými chodníkmi po horách a ďalšími zaujímavými miestami. Môžete dokonca sledovať aj aktuálnu premávku leteckej dopravy nad USA alebo seismickú aktivitu v rôznych častiach sveta. Možností je naozaj nespočetne veľa. Pre lepšiu predstavu určite navštívte oficiálne stránky Google Earth, kde nájdete aj spomínanú online galériu.

Najnovšia aktualizácia aplikácie priniesla tiež hlbšiu integráciu zo sociálnymi sieťami Google+, Facebook a ďalšími, ktorá umožňuje priamo z aplikácie zdieľať aktuálne umiestnenie a prehliadané miesto. Pridaná bola aj podpora pre .kml súbory a vylepšená bola aj podpora pre Android tablety.

Ovládanie Google Earth:

  • glóbus posúvate potiahnutím jedného prstu
  • obraz zväčšujete, zmenšujete a otáčate vzájomným priblížením, oddialením alebo otáčaním dvoch prstov
  • obraz nakláňate súbežným potiahnutím dvoch prstov rovnakým smerom
  • poklepanie jedným prstom obraz priblíži
  • poklepanie dvoma prstami obraz oddiali

Na záver ešte dodáme, že zobrazovanie budov v 3D dalo pekne zabrať aj smartfónu s výkonným dvojjadrovým procesorom (Samsung Galaxy SII), preto táto funkcia nemusí správne fungovať na každom telefóne.

Tak ako sme sľúbili na začiatku, prikladáme aj link na stiahnutie aplikácie Google Earth v aktuálnej verzii 6.2.

— Sťahuj Google Earth 6.2.apk —

Ak máte akýkoľvek tip na aplikáciu, ktorú sa vám nepodarilo stiahnuť z Google Play Store, dajte nám vedieť v komentároch ;).

17.3.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+