MojAndroid

Známe „škodovky“ patria medzi najpopulárnejšie automobily na Slovensku aj v Českej republike a mnohí majitelia týchto áut na ne nedajú dopustiť. Práve pre nich a pre všetkých priaznivcov značky pripravil výrobca Škoda Auto a.s. paletu desiatich aplikácií pre Android smartfóny. Nájdeme medzi nimi hry na skrátenie dlhých chvíľ, ale aj  praktické aplikácie, ktoré môžu pomôcť pri hľadaní servisného strediska, alebo pri nehode.

Škoda Manual

Táto aplikácia je určená len pre tablety, do smartfónov ju bohužiaľ nestiahnete. Ako napovedá názov, obsahuje používateľské manuály pre všetky súčasné modely Škoda v rovnakom rozsahu, ako ich tlačené predlohy. Tieto elektronické manuály obsahujú množstvo užitočných informácií pre majiteľov škodoviek a umožňujú jednoduchý pohyb v celej svojej štruktúre, fulltextové vyhľadávanie a označovanie dôležitých miest záložkami pre neskorší rýchlejší prístup. Po stiahnutí je manuály možné používať aj v offline režime bez pripojenia na internet.

Škoda Manual 1 Škoda Manual 2

Škoda Service

Ako uvádza výrobca v popise, táto aplikácia je určená na pomoc majiteľom škodoviek vo všetkých zložitých situáciách, s ktorými sa môžu stretnúť počas ciest. Informácie a funkcie aplikácie sú združené do troch základných kategórií – Môj díler, Asistencia a Moje auto. Prvá ponúka výber dílera vášho automobilu a zobrazenie základných informácií o ňom, vrátane kontaktov, otváracích hodín a poskytovaných služieb. Umožňuje tiež nájsť najbližšie servisné stredisko. Druhá položka obsahuje kontakt na službu Škoda Assistance a užitočné Rady v tiesni, ktoré môžu napomôcť pri havárii, alebo podobnej nepríjemnej situácii. V tretej sa nachádza popis všetkých dôležitých kontroliek vášho modelu Škoda a používateľské príručky v elektronickej podobe.

Škoda Service 2 Škoda Service 1

Verzia: 6.1.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 6.1.1
Aktuálna cena: Zdarma

Škoda Media Services

Táto aplikácia je určená predovšetkým novinárom, ktorí vďaka nej získajú najnovšie informácie o produktoch, novinkách a celosvetových aktivitách výrobcu, vrátane fotografií a videí. Využiť ju však môžu všetci priaznivci značky, ktorí sa o škodovky hlbšie zaujímajú.

Škoda Media Services 1 Škoda Media Services 2

Verzia: 5.0.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 5.0.2
Aktuálna cena: Zdarma

Škoda Meet App

Toto je určitý druh „sociálnej“ aplikácie. Obsahuje tri základné funkcie: prvou je možnosť stretnúť sa s priateľmi na vopred dohodnutom mieste alebo si s nimi dokonca zasúťažiť, kto bude na zvolenom mieste ako prvý. Druhou možnosťou je uloženie pozície svojho zaparkovaného auta pomocou GPS, čo môže byť veľkou pomôckou hlavne pri parkovaní v neznámom meste. No a do tretice, aplikácia umožňuje zobraziť zoznam všetkých dôležitých podujatí, súvisiacich so značkou Škoda.

Škoda Meet App 1 Škoda Meet App 2

Škoda EcoPanel

Táto aplikácia má za účel nepriamo propagovať ekologicky zameranú aktivitu výrobcu pod názvom Škoda Green Line, ktorej cieľom je znižovanie emisií CO2. V zásade sa jedná o jednoduchý šetrič batérie, ktorý umožňuje nastaviť zníženie jasu, skrátenie času podsvietenia displeja na minimum a tiež vypnutie vibrácií, zvukov, wi-fi a bluetooth. Zvolené nastavenia sa dajú hromadne aktivovať jednoduchým stlačením veľkého zeleného tlačidla v aplikácii, alebo widgete. Snaha výrobcu o šetrenie energie vyznieva pozitívne, na Google Play sa však nachádzajú desiatky aplikácií, ktoré umožňujú tieto činnosti zvládať oveľa podrobnejšie a pohodlnejšie.

Škoda Eco Panel 1 Škoda Eco Panel 2

 

Okrem týchto praktických aplikácií však výrobca nezabúda ani na zábavu a pripravil niekoľko hier, ktoré majú takisto propagovať značku a jej aktuálne modely.

Škoda Crossroads

Jednoduchá, ale celkom zábavná hra, ktorá umožní precvičiť si znalosti dopravných predpisov. Jej obsahom je riešenie dopravnej situácie, teda určenie poradia vozidiel, v akom prejdú cez križovatku. Veľmi pripomína známe úlohy, ktoré sú súčasťou testov na získanie vodičského oprávnenia.

Škoda Crossroads 1 Škoda Crossroads 2

Škoda Yeti Uphill Skiing

Opäť jednoduchá hra, v ktorej vystupuje Yeti a yeti:-) Prvý z nich je automobil, druhý snežný muž, ktorého auto ťahá zasneženou krajinou a on sa musí vyhýbať prekážkam a zbierať zmrzlinu. Hra sa ovláda troma virtuálnymi tlačidlami, pomocou ktorých sa dá pohybovať doprava, doľava a skákať. Nenáročná hra, ktorá je vhodná aj pre deti.

Škoda Uphill Yeti Skiing 1 Škoda Uphill Yeti Skiing 2

Škoda Unblocker

Logická hra, v ktorej je vaším cieľom dostať červené auto zo zovretia ostatných áut na parkovisku. Autami je možné posúvať vpred, alebo cúvať tak, aby sa vášmu autu otvoril voľný výjazd z labyrintu áut, ktoré ho obklopujú. Keď vezmeme do úvahy možnosti parkovania v slovenských mestách, je to výsostne aktuálny titul:-)

Škoda Unblocker 1 Škoda Unblocker 2

Verzia: 1.7
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.7
Aktuálna cena: Zdarma

Vroomstar

Závodná hra s pohľadom zhora a jednoduchou „2D“ grafikou. Svoje auto ovládate nakláňaním telefónu, brzdíte dotykom na displej. Na výber je niekoľko rôznych škodoviek a k dispozícii postupne niekoľko tratí. Náročnosť je však skutočne vysoká a aj malá chybička môže znamenať neúspech.

Vroomstar 1 Vroomstar 2

Škoda Praktikman

Ďalšia logická hra, cieľom je tentoraz usmerňovať ľudí, prichádzajúcich s rôznym tovarom, smerom k úžitkovým vozidlám so zodpovedajúcimi symbolmi. Dá sa tak robiť klikaním na biele dlaždice so zelenými šípkami – pri každom kliknutí šípka zmení smer, ktorým sa bude najbližší človek s nákladom pohybovať. Za každého správne usmerneného človeka sa vám body pripočítavajú, v opačnom prípade samozrejme odpočítavajú. Cieľom je dosiahnuť čo najvyššie skóre.

Škoda Praktikman 1 Škoda Praktikman 2

13.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+