MojAndroid

Apple plánuje vydať novú aplikáciu svojej hudobnej služby Apple Music aj pre používateľov Androidu. Išlo by o druhú aplikáciu megaspoločnosti z Kalifornie voľne dostupnú v Google Play. Teraz už vieme, že Apple Play pre Android bude – a vieme aj to, ako bude vyzerať a koľko bude stáť. Podľa dostupných informácií ju v týchto dňoch už testujú prví beta testeri.

Hoci poskytne Apple Music na Androide rovnakú funkcionalitu ako je tomu v prípade konkurenčnej platformy iOS, jeden podstatný rozdiel tu bude. Konkrétne sa bude týkať 3 mesačnej skúšobnej doby, počas ktorej si mohli hudobnú aplikáciu stiahnuť používatelia iPhonov a 90 dní ju využívať zadarmo, pričom až po uplynutí tejto doby sa mohli rozhodnúť, či si chcú služby predplatiť aj na ďalšie obdobie alebo nie.  Android by pritom túto možnosť získať nemal a používatelia, ktorí budú chcieť Apple Music využívať budú musieť platiť predplatné hneď od začiatku. Pre jedno zariadenie to predstavuje poplatok 5,99 €/mesiac, pre 6 používateľov to je 8,99 €/mesiac. Uvedené ceny sú rovnaké bez ohľadu na to, ktorý operačný systém je na danom zariadení využívaný.

apple5 apple6

Zdroj: Phonearena

26.10.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+