MojAndroid

Pred niekoľkými mesiacmi bol svetu ukázaný nový alternatívny launcher Aviate, ktorý sa snažil prispôsobiť vzhľad a funkcie prístupné z domovskej obrazovky zariadenia vaším aktuálnym potrebám vzhľadom na polohu či časť dňa. Prístupný bol iba vybranej skupine testerov, medzi ktorých bolo možné dostať sa iba pomocou pozvánky. Teraz je už ale v Obchode Play dostupný pre všetkých majiteľom Android zariadení s verziou 4.0 a vyššou, a to úplne zadarmo.


aviate1 aviate2 aviate3

Hlavným účelom tejto aplikácie je zjednodušiť naše zariadenie. Launcher ponúka po nainštalovaní naozaj minimalistický vzhľad domovskej obrazovky, pričom sa snaží dbať na to, aby ste mali k dispozícii vždy iba tie aplikácie a funkcie, ktoré v danom okamihu potrebujete. Do úvahy sa pri tom berie aktuálna poloha či čas, na základe ktorých aplikácia zistí, či práve vstávate a chystáte sa do práce, alebo ste už na ceste či priamo na pracovisku. Celý čas pri tom vyberá vhodné aplikácie – ráno vám ponúkne aplikácie so správami či počasím, po ceste zasa zvýrazní, koľko mešká váš autobus. Tu sa ale funkcie launcheru Aviate nekončia – keď si pripojíte k zariadeniu slúchadlá, aplikácia vám ponúkne hudobné aplikácie, ak ste v reštaurácii, aplikácia vám ponúkne rôzne recenzie a postrehy k danému podniku, pričom informácie čerpá z rôznych sociálnych sietí. Aviate tiež spravuje kontakty, ktoré kategorizuje podobne, ako aplikácie – v práci vám ukáže kontakty kolegov, doma zasa obľúbené kontakty z rodiny či priateľov.

aviate4 aviate5 aviate6 aviate7

Hoci ide o aplikáciu, ktorá sa snaží všetko zjednodušiť a minimalizovať, ponúka naozaj množstvo užitočných funkcií, pričom sa ale vždy snaží ukázať iba tie, ktoré v danom momente potrebujete. To vám môže ušetriť dlhé prehrabávanie sa v kontaktoch či v menu s aplikáciami a v neposlednom rade aj zjednodušiť a sprehľadniť užívateľské prostredie. Stále si ho však môžete do určitej miery prispôsobiť, Aviate totiž podporuje balíčky ikon kompatibilné s launchermi ADW, Apex a Nova, pričom kompatibilita s ďalšími ako GO Launcher či Action Launcher by mala prísť v najbližších aktualizáciách spolu s lokalizáciami do ďalších jazykov, keďže Aviate je zatiaľ dostupný iba v angličtine. Pre správne fungovanie aplikácie je odporúčaný operačný systém Android 4.0 a vyšší, pričom autori usilovne pracujú na sprístupnení svojho launcheru aj pre starší Android 2.3.

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=gj-cYb9eiRY]

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: engadget

24.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+