MojAndroid

Pre väčšinu z nás je používanie smartfónu bežná záležitosť, ktorá nevyžaduje žiadnu extra námahu a s radosťou využívame všetky funkcie, ktoré tieto inteligentné zariadenia ponúkajú. Často ale zabúdame na tých, pre ktorých je nemožná aj taká základná funkcia, ako telefonovanie. Podľa aktuálnych štatistík je na svete 70 miliónov ľudí trpiacich poruchou sluchu. Títo ľudia nemôžu využívať telefóny tak, ako ostatní, no zdá sa, že už čoskoro tu bude riešenie.

Tým by mala byť úplne nová aplikácia s názvom RogerVoice, ktorá ponúkne unikátnu funkcionalitu. Tá je dosiahnutá kombináciou technológie VoIP a automatického rozpoznávania reči. Nepočujúci budú môcť komunikovať so svojimi blízkymi tak, akoby žiaden handicap ani nemali. Na displeji ich zariadenia sa zobrazí text, ktorý bude prevodom reči z druhej strany telefonátu. Takto môžu bez problémov telefonovať aj nepočujúci a získať funkciu, ktorá je pre ostatných užívateľov úplne samozrejmá.

Aplikácia pritom bude dokonale súkromná, keďže proces nie je kontrolovaný žiadnou treťou stranou. Hovor by mal byť plynulý bez zbytočného zdržania a novinka by mala fungovať na akejkoľvek platforme, aj keď zatiaľ bude dostupná iba pre Android. Aplikácia tiež bude podporovať niekoľko jazykov, ako napríklad španielčinu, portugalčinu, francúzštinu, taliančinu, nemčinu a mnohé ďalšie. Zaujímavosťou je, že aplikáciu budú môcť bez problémov používať aj počujúci ľudia, keďže výpisy konverzácií je možné uložiť v zariadení a zapamätať si tak presné znenie toho, čo v telefonáte odznelo.

rogervoice-2 rogervoice-3

Vývojári umiestnili svoj projekt na portál davového financovania Kickstarter. Už sa im podarilo nazbierať dostatok prostriedkov na začatie vývoja aplikácií, no stále im zostáva niekoľko vedľajších cieľov. Tie by umožnili vyvinutie iOS aplikácie alebo implementovanie funkcie rozoznania textu a jeho prevodu na reč. Ak vás tento projekt zaujal, viac informácií môžete nájsť na stránke projektu na portáli Kickstarter.

Zdroj: Kicstarter via Android Community

23.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+