MojAndroid

Prednedávnom sa v aplikácii AnTuTu objavili výsledky výkonnostných testov čipu Intel Atom Z2580, ktorý je určený pre mobilné zariadenia. Skóre, ktoré získal presahovalo výsledky dnešných high-end procesorov, ktoré nájdeme vo vlajkových lodiach Galaxy S4, HTC One a iných. To však viedlo technickú konzultačnú firmu BDTI (Berkeley Design Technology) k preskúmaniu faktov a zistenia boli svojim spôsobom šokujúce. Procesory od Intelu totižto nevykonávali všetky inštrukcie, čo spôsobilo vytvorenie falošnej podpory, teda vyššieho skóre vo výsledkoch testov. Falošná predstava o vysokom výkone však bola odstránená v najnovšej verzii aplikácie AnTuTu Benchmark v3.32. Výsledok testu spomínaného procesora klesol v novej verzii o 20%.

Antutu intel

Problém spočíval v takzvanom ICC kompileri, ktorý bol do nástroja zabudovaný vo verzii 2.9.4 a je určený výhradne pre procesory Intel. Ostatné čipy využívajú odlišný kompiler, nazvaný GCC. Na obrázku vyššie môžeme sledovať zmenu vo výsledku testov v novej a predchádzajúcej verzii. Modrou farbou je označená staršia verzia, kde referenčný smartfón Lenovo K900 získal približne 27,000 bodov. V novej verzii, ktorá opravuje rozoberaný problém, smartfón získal o 20% nižšie skóre, pričom testoperačnej pamäte RAM zaznamenal pokles až 50%. Je však otázkou, či sú testy aj po oprave problému vierohodné a metodiky testovania správne. AnTuTu však informoval o nových testovacích štandardoch, ktoré prídu s ďalšou majoritnou revíziou aplikácie, naplánovanou na mesiac August.

Zdroj: EETimes

15.7.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+