MojAndroid

Spoločnosť Antik v spolupráci s Huawei v júni spúšťa 10 Gbps internet. Tento rok majú v pláne pokryť až niekoľko desiatok tisíc domácností.

10 Gbps internet od spoločnosti Antik sa dostane aj do menších obcí

Služba sa bude spúšťať postupne a bude dostupná v niektorých častiach Bratislavy a Košíc, ale aj v menších mestách ako Bardejov, Čierna nad Tisou a Stropkov. V treťom štvrťroku sa 10 Gbps internet dostane aj do niektorých menších obcí.

V testoch pripojenia sa spoločnosti podarilo namerať hodnoty až 9,2 Gbps pri pevnom pripojení a 1,6 Gbps pri bezdrôtovom pripojení. Cena pritom ostáva rovnaká ako v prípade 1 Gbps pripojenia – 17,92 eur mesačne.

Antik 10G
Foto: Redakcia

Ak máte záujem o super rýchly internet, môžete sa oň požiadať na oficiálnej stránke spoločnosti Antik. Budete k tomu potrebovať 10 Gbps prepínač alebo 10 Gbps Wi-Fi smerovač s podporou Wi-Fi 6, ktorý si môžete zaobstarať sami alebo vám ho Antik poskytne v rámci zriaďovacieho poplatku vo výške 249 eur.

„Je úžasné mať možnosť priniesť Slovensku internet, aký je možné vyskúšať len v tých najvyspelejších krajinách na svete. V súlade s našou stratégiou sprístupňujeme túto rýchlosť za rovnakú cenu, za akú si doteraz zákazníci mohli objednať naše najrýchlejšie pripojenie 10G.“

Igor Kolla, generálny riaditeľ Antik Telecom.

Je 10 Gbps internet vôbec potrebný?

Je pravda, že väčšina bežných používateľov v súčasnosti takú rýchlosť pripojenia nevyužije. Antik sa však pripravuje na budúcnosť, ktorá si takéto rýchlosti bude vyžadovať. Streamovanie Full HD videí bude čoskoro zastarané a normou sa stane 4K a neskôr 8K. Očakáva sa aj rozvoj virtuálnej reality, ktorá si v prípade cloudového riešenia bude vyžadovať rýchly presun obrovského množstva dát. Táto technológia sa zíde aj v profesionálnych sférach budúcnosti, akými sú napríklad telemedicína alebo teleworking.

Náš tip
Xiaomi predstavilo bleskové nabíjanie. Batériu nabije za 8 minút

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+