MojAndroid

Spoločnosť Xiaomi je vývoji rýchleho nabíjania smartfónov popredu pred konkurenciou a už minulý rok získala prvenstvo vďaka prvému nabíjaniu s výkonom 120 W v modeli Xiaomi Mi 10 Ultra. Tento mladý čínsky výrobca teraz podľa portálu AndroidAuthority opäť posunul rekordy o niečo ďalej. Predstavil najrýchlejšie 200 W káblové a 120 W bezdrôtové nabíjanie.

Nabitie káblom za 8 minút, bezdrôtovo za 15 minút

Spoločnosť Xiaomi svoju technológiu nabíjania označuje názvom HyperCharge, ktorý už použila v prípade nabíjania herného smartfónu Black Shark 4. Na prezentačnom videu ukazuje, že technológia HyperCharge dokáže s výkonom 200 W  nabiť cez USB-C kábel 4 000 mAh batériu na 100 % za 8 minút. V prípade bezdrôtového nabíjania s výkonom 120 W trvá úplné nabitie zariadenia iba 15 minút.

Nabíjaným smartfónom vo videu má byť vlajkový model Xiaomi Mi 11 Pro, ktorý výrobca predstavil len nedávno. Káblové nabíjanie na ňom dosiahne 50 % kapacity batérie iba za tri minúty, Video tiež ukazuje, ako model Mi 11 Pro pri bezdrôtovom nabíjaní s výkonom 120 W dosiahne za minútu 10 % kapacity batérie a za sedem minút 50 %.

Extrémne rýchle nabíjanie by mohlo produkovať vysoké teploty a degradovať batériu

O tom, kedy bude Xiaomi implementovať svoju novú 200 W káblovú a 120 W bezdrôtovú technológiu HyperCharge na skutočných smartfónoch, vo videu nehovorí. Je pravdepodobne, že výrobca stále nevyriešil zásadný problém, ktorý sa často vyskytuje pri takto rýchlom nabíjaní. Mohlo by totiž produkovať viac tepla a viesť k rýchlejšej degradácii batérie.

Portál AndroidAuthority pripomína, že už minuloročné nabíjanie s výkonom 120 W od spoločnosti Xiaomi pri testovaní znepokojovalo vysokými teplotami. Pri káblovom nabíjaní s výkonom 200 W by mohla byť nadmerná tvorba tepla ešte väčším problémom. Aj keď sa tento problém podarí Xiaomi vyriešiť, tak sa s jej novou technológiou v smartfóne stretneme najskôr až v druhej polovici roka. Pravdepodobne začiatkom jesene.

Náš tip
Nevolajtemi.sk: Boj proti nevyžiadaným marketingovým hovorom naberá na sile
31.5.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+