MojAndroid

Najnovší prírastok do rodiny Androidov, Android 4.2 Jelly Bean, bol predstavený len pred niekoľkými týždňami a momentálne sa nachádza len na niekoľkých zariadeniach Nexus. Samozrejme medzi nimi nechýba Galaxy Nexus, Nexus 7 a novinky Nexus 10 a Nexus 4. Google ešte v deň začatia predaja nových zariadení aktualizoval kód Androidu 4.2 na finálnu verziu, ktorá ho doplnila o ďalšie funkcie. Táto však tiež nie je bez chýb.

Ako sa ukázalo, v aplikácii “Ľudia” sa vyskytuje chyba, ktorá asi nepoteší tých, ktorí sa narodili v decembri. Pri pridávaní alebo editovaní kontaktov v tejto aplikácii totiž nie je možné nastaviť dátum narodenia na tento mesiac –  ten tu jednoducho chýba a nie je k dispozícii ani pre ďalšie roky. Používatelia túto chybu odhalili až niekoľko dní potom, ako sa Android 4.2 začal rozširovať aj do ďalších Nexus zariadení – Nexusu 7 a Galaxy Nexusu.

Chyba samozrejme nepredstavuje žiadne bezpečnostné riziko a je len akousi čerešničkou na torte. Očakávame, že Google ju už v najbližších dňoch, či týždňoch opraví.

Aktualizované 21.11:

Google už pracuje na odstránení tejto neobvyklej chyby a podľa jeho vyjadrení ju chce odstrániť ešte do začiatku decembra.

Aktualizované 27.11:

Google začína aktualizovať Nexus zariadenia na Android 4.2.1 Jelly Bean, ktorý by mal odstrániť problém s chýbajúcim mesiacom december v Androide 4.2. Update prináša aj niekoľko ďalších vylepšení vrátane zvýšenej stability a opravy chýb. (Zdroj: XDA)

 

Zdroj: androidauthority

27.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+