MojAndroid

Samsung využíva v inteligentných hodinkách vlastný operačný systémy Tizen, s výnimkou modelu Gear Live. Spoločnosť sa tak rozhodla osamostatniť od ekosystému Googlu, čo jej umožnilo ponúknuť dodatočné funkcie, ktoré v tomto momente na systéme Android Wear nenájdeme. Smer, akým sa Samsung vybral sa však nepáčil vývojárovi biktor_gj z fóra XDA a tak začal pracovať na porte Androidu Wear pre hodinky Samsung Gear 2.

Port Androidu Wear je stále len vo fázach testovania a nie je dostupný na stiahnutie. Ako môžete vidieť na fotografiách, spomínanému vývojárovi sa po štyroch mesiacoch podarilo na hodinkách spustiť systém od Googlu až po úvodnú obrazovku prvotných nastavení.  V prípade, že sa mu podarí úspešne dokončiť port na hodinkách Samsung Gear 2, s veľkou pravdepodobnosťou bude fungovať aj na modeloch Gear S, ktoré majú veľmi podobný hardvér.

Zdroj: XDA, SamMobile

27.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+