MojAndroid

Niet pochýb o tom, že virtuálna realita je jedným z najzaujímavejších fenoménov súčasnosti. Výrobcovia po celom svete sa predbiehajú v tom, kto vydá nové a lepšie zariadenie. Hoci zariadení pre virtuálnu realitu stále pribúda, množstvo obsahu možno nie je tomu priamo úmerné. To sa snažia zmeniť viaceré veľké spoločnosti a jednou z nich je aj Google. V obchode Play už teraz nájdete veľké množstvo obsahu pre jednoduché okuliare s VR Google CardBoard. Teraz sa ale zdá, že Google chce do virtuálnej reality skutočne investovať a predstaví platformu Android VR.

Android VR google play

Potvrdzuje to vývojárska konzola v obchode Play, kde pribudlo nové oddelenie pre aplikácie z kategórie Android VR. Táto kategória je ešte doplnená o Android Wear, Android TV a Android Auto, čo sú všetko existujúce platformy, pre ktoré môžu vývojári vyvíjať aplikácie a umiestňovať ich v špeciálnych sekciách v obchode Play. Je tak veľmi pravdepodobné, že Google už čoskoro predstaví novú platformu spolu s operačným systémom, ktoré budú určené špeciálne pre zariadenia s virtuálnou realitou. Ako už býva dobrým zvykom, možno sa dočkáme aj samostatného zariadenia priamo od Google.

Je veľmi pravdepodobné, že odpovede na tieto otázky dostaneme už budúci týždeň, kedy sa uskutoční konferencia Google I/O. Dovtedy nám nezostáva nič iné, iba špekulovať a dúfať, že Google prinesie skutočne zaujímavé novinky.

Zdroj: Android Police via pocketnow

13.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+